Rekordowe bieganie w Annopolu

Biegi
Czcionka

To był rekordowy bieg jeśli chodzi o ilość startujących w IV Festiwalu Biegowym Z Biegiem Wisły. Ponad 120 osób stanęło na starcie w upalną niedzielę na 5 i 10 kilometrowe trasy w Annopolu.

Pogoda jak zwykle dopisała.

- Nie wiem jak to się dzieję, ale zawsze jak organizujemy bieg w Annopolu jest słoneczna pogoda - mówi Grzegorz Baran, główny organizator Annopolskich zawodów.

Trasy annopolskie jak zawsze były ciekawe choć trudne. Może to przyciąga coraz większą liczbę startujących - w tym roku był m.in. biegacz  Krosna Odrzańskiego. Jak zwykle oprócz dwóch "dorosłych" dystansów na 5 i 10 km swoje biegi miały także dzieci i młodzież.

Jeśli chodzi o bieg na 10 km bezkonkurencyjny po raz kolejny okazał się Paweł Raczyński z Annopola biegający w barwach "Team Draczyński" (czas 34:35 min). Ponad trzy minuty za nim wbiegł na metę Piotr Maciejewski z Lublina, a kilkanaście sekund później na mecie zameldował się najlepszy kraśniczanin Mirosław Zioło z "Kraśnik Biega".

W biegu na 5 km zwyciężył Robert Pasieczny z Gorczyc, przed Zbigniewem Dulembą ze Skarżyska Kamiennej i Tomaszem Dziorkiem z Gorzyc. Najlepszy z lokalnych biegaczy na tym dystansie był Paweł Balawender (14 miejsce).

Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

FOTO Dariusz Zgardziński