Dominika Wiśniewska-Ulfik wicemistrzynią Polski!

Biegi

Sezon biegowy w pełni. W miniony weekend grupa biegaczy z SKB wystartowała w kilku zawodach, z których najważniejszy to Mistrzostwach Polski w biegu po schodach, w których zawodniczka Zbigniewa Białego zdobyła wicemistrzostwo Polski.

W sobotę 26 maja we Wrocławiu rozegrano bieg Sky Tower Run, podczas którego zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w biegu po schodach. Zawodnicy mieli do pokonania 49 pięter o łącznej liczbie 1142 stopni schodów. Wicemistrzynią Polski została Dominika Ulfik-Wiśniewska z SKB. Jej mąż Rafał Ulfik wywalczył 18 miejsce. Mistrzami Polski zostali Anna Ficner i Piotr Łobodziński.

Tego samego dnia w Mińsku Mazowieckim odbyły się Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Kamil Młynarz wystartował na dwóch dystansach. W Mazowieckiej Piątce ukończył bieg na 6 miejscu (16:16), a następnie w Mazowieckiej Piętnastce zwyciężył w kategorii M20 (11 OPEN) z czasem 54:48.

W sobotę wieczór w Łodzi rozegrano  16 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run gdzie 6 miejsce OPEN zajął Kamil Jastrzębski (z czasem 30:58 - drugi Polak). Bieg ukończyło 4614 osób.

W niedzielę, weekendowe starty zawodników SKB uzupełnił Michał Biały, który podczas XX Biegów Przełajowych w Chodlu zajął 5 miejsce w kategorii OPEN.

We wtorkowy wieczór natomiast na stadionie stołecznej Skry rozegrano pierwszą tegoroczną edycję Warsaw Track Cup. Pewne zwycięstwo na dystansie 1500 m odniósł Kamil Jastrzębski (4:02,5).