Czas półmaratonów

Biegi
Czcionka

Sezon biegowy w pełni. W imprezach organizowanych w całej Polsce startują także kraśniczanie. Głównie są to biegi półmaratońskie, których w ostatnim czasie jest coraz więcej. Nasi biegacze odnoszą w nich dobre rezultaty. A już 23 czerwca naszych biegaczy będzie można zobaczyć w Kraśniku na kolejnym półmaratonie im. 24 Pułku Ułanów.

W sobotę  2 czerwca na trasie ze Świdnika do  Lublina został rozegrany  6 Półmaraton Solidarności.  Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Młynarz z SKB, który linię mety minął na 5 pozycji. Całe podium zdominowali biegacze  z Kenii z grupy Benedek - Team. W klasyfikacji Polaków Kamil Młynarz zajął II miejsce (na zdjęciu pierwszy od lewej). Wielkie brawa należą się także Jackowi Zającowi, który w czasie biegu musiał walczyć i ostatecznie zajął 23 miejsce w klasyfikacji generalnej i III miejsce w kategorii M-50.

W biegu wzięło udział więcej kraśniczan - 77 miejsce zajął Tomasz Pędrak z "Kraśnik Biega", 243 Leszek Dębniak, 379 Justyna Mazurek, 544 Arkadziusz Tomera a 614 Beata Sprych.

- Szkoda, że tym razem kontuzje wyeliminowały z biegu Michała Białego i Patrycję Maśloch, którzy bardzo dobrze prezentowali się w ostatnich startach - mówi trener Zbigniew Biały.

W niedzielę w Tarnowie Podgórnym k/Poznania został rozegrany 7 Bieg Lwa 2018.  W biegu ulicznym   prawie 1600 zawodników rywalizowało w 30 stopniowym upale w biegach na 10 km i półmaratonie.  W półmaratonie Biegu Lwa  - klasą dla siebie byli zawodnicy z Kenii. Kamil Jastrzębski z SKB zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej  i II miejsce w kategorii  Polaków. Kamil zwyciężył w dodatkowej klasyfikacji  setka STIHL – najszybszy zawodnik na ostatnich 100 m. Kamil  przebiegł ostatnie 100 m  w 12.85 sek.! Półmaraton ukończyło 921 osób.

27 maja w 5 Maestro Cafe Półmaraton Chełmskim wystartował natomiast Tomasz Pędrak z "Kraśnik Biega", który zajął dobre 18 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W środę 30 maja w Kielcach rozegrano IV Zawody Służb Mundurowych w Biegach o Puchar Szefa WSZW w Kielcach. W biegu głównym na dystansie 6 km piąte miejsce open i pierwsze w kategorii wiekowej M40 zajął Tomasz Liwak (27 :10). Zawody ukończyło 67 mundurowych.