„Biegam, pomagam, zwyciężam” - zachęcamy do kibicowania podczas III Półmaratonu Kraśnik

Biegi
Czcionka

Już jutro, w sobotę 23 czerwca, odbędzie się największe biegowe święto w Kraśniku, czyli III Półmaraton Kraśnik im. 24. Pułku Ułanów. Impreza, której tradycyjnie przyświeca hasło „Biegam, pomagam, zwyciężam”, to przede wszystkim rywalizacja na dystansie nieco ponad 21 km, ale także 5-kilometrowy Zielony Bieg i Familiada Biegowa dla dzieci i młodzieży

- Bardzo cieszę się, że po raz trzeci organizujemy półmaraton. 3 lata temu zastanawialiśmy się, że bardzo fajnie byłoby, gdyby takie wydarzenie na stałe weszło do kalendarza imprez. Szukaliśmy jednak pomysłu, by przyświecała temu jakaś głębsza idea i to się udało. Jest to bieg połączony z naszą tradycją, historią, nosi imię 24. Pułku Ułanów, ale przyświeca mu też cel charytatywny. Dziękuję Darkowi Stujowi za pomysł, za zaangażowanie i organizatorom za ogromną pracę, którą wykonują. Myślę, że bieg będzie, jak zwykle zresztą, bardzo udany - przekonuje Mirosław Włodarczyk, burmistrz miasta Kraśnik Mirosław Włodarczyk.

Na dystans półmaratoński zapisało się tym roku 243 zawodników (osoby z potwierdzoną płatnością). Pokonają oni trasę łączącą obie dzielnice miasta. W Zielonym Biegu na 5 km, którego trasa biegnie z kolei po terenie leśnym przy dzielnicy fabrycznej Kraśnika, wystartuje natomiast 47 osób. Start obu biegów o godzinie 10:00 pod Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

 

 

Organizatorzy liczą też na duże zainteresowanie i liczny udział dzieci i młodzieży w towarzyszącej tym zmaganiom Familiadzie Biegowej. Biegi na dystansach dostosowanych do wieku uczestników odbywać się będą na bocznym boisku MOSiR, a ich rozpoczęcie planowane jest około godz. 11:30.

- Zapraszamy do udziału w naszej imprezie całe rodziny. Najpierw do kibicowania biegaczom, a później udziału w Familiadzie Biegowej. Mamy też jeszcze jedną imprezę towarzyszącą – Piknik Ekologiczny – zachęca wiceburmistrz Marzena Pomykalska.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku imprezie przyświeca charytatywny cel, a w zasadzie dwa cele.

- Ja tegoroczny mój bieg w Kraśniku całości poświęcam dla Jarka Chrzanowskiego, który miał wypadek, był sparaliżowany, a teraz dzięki swojej silnej woli i uporowi dochodzi do siebie. To nie jest kwestia finansowa, a bardziej wsparcie duchowe – informuje Dariusz Stuj. Pan Darek tradycyjnie już na trasę wyruszy nieco wcześniej przed półmaratończykami. Chce bowiem pokonać dwie pętle, a więc pełny dystans maratoński.

Dzięki Mariuszowi Kwietniewskiemu, dyrektorowi MOSiR, po raz kolejny półmaratonowi towarzyszyć będą licytacje niepowtarzalnych gadżetów. Będą to różnego rodzaju przedmioty opatrzone autografami związane m.in. z Marcinem Gortatem, Caroline Wozniacki, Legią Warszawa, Lechem Poznań, Wisłą Płock, Zagłębiem Lubin, Piastem Gliwice i Górnikiem Łęczna. Zebrane środki przekazane zostaną na leczenie Michała Szota!

Zachęcamy do kibicowania biegaczom i udziału w imprezach towarzyszących III Półmaratonowi Kraśnik.