Jastrzębski najlepszym Polakiem w 36. PKO Wrocław Maraton, dwa zwycięstwa Młynarza

Biegi

Sezon biegowy w pełni. W kolejnych imprezach udział wzięli zawodnicy SKB Kraśnik. Kamil Jastrzębski i Paweł Biały rywalizowali w 36. PKO Wrocław Maraton, a Kamil Młynarz zaliczył udany występ w górach.

36. PKO Wrocław Maraton odbył się w niedzielę 9 września. Na starcie zawodów stanęło ponad 3,6 tys. biegaczy. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepszym Polakiem w imprezie okazał się Kamil Jastrzębski (2:24:37). Przed nim do mety dotarło tylko 5 Afrykańczyków. Najszybszy był Kenijczyk Barnabas Kipyego Bor (2:17:47).

Dwudzieste miejsce w zawodach i 12. miejsce w kategorii M-20 wywalczył z kolei Paweł Biały, bijąc przy okazji swój rekord życiowy na dystansie maratońskim (2:48:34 – rekord życiowy). Bardzo dobrze wypadła również żona Pawła - Antonina Biała, która przebiegła maraton w 2:57: 37 . Była najlepsza wśród Polek i 6 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet .

Kamil Młynarz w miniony weekend wystartował z kolei w dwóch górskich imprezach. Najpierw w sobotę w Międzybrodziu Żywieckim zwyciężył w X Wieczornym Biegu na Górę Żar. W niedzielę w Węgierskiej Górce odniósł kolejne efektowne zwycięstwo w XVIII Biegu na szczyt Rysianki (+600 m).