Pogoda nie wystraszyła biegaczy

Biegi
Czcionka

Choć w sobotę 15 września od rana pogoda nie zachęcała by ruszyć się z domu to na "Słonecznej polanie" pojawiła się spora grupa małych i dużych biegaczy by wspólnie, aktywnie spędzić czas.

"Słoneczna polana" była drugim miejscem w Kraśniku w którym stowarzyszenie "Kraśnik Biega" zorganizowało zawody z cyklu "Bieganie łączy pokolenia". I choć sobotnia pogoda nie była na początku zbyt łaskawa to nie przeszkodziła biegaczom z całego województwa w aktywnym spędzeniu czasu na biegowych trasach.

Zaczęli jak zwykle najmłodsi startujący na dystansie 50 m. Długość biegów rosła wraz z rocznikami - najdłuższy bieg młodzieżowy miał 1000 metrów. Na mecie na każdego czekały słodkie upominki i medale. Każdy kto wziął udział w biegu otrzymał też pamiątkową koszulkę. Nie zabrakło także popcornu czy waty cukrowej a swoje atrakcje dla dzieci przygotowała także Grupa P3.

Punktualnie o godz. 12.00 na trasę wyruszyli natomiast bardziej doświadczeni biegacze, którzy mieli do pokonania 5 km po leśnych drogach. Wśród nich najlepszy okazał się  Jakub Szubartowski (AZS UMCS), za nim na mecie pojawił się Wiesław Szabat a trzeci był Paweł Balawender (Kraśnik Biega).

Wśród pań najlepsza była Dorota Stola, za nią przybiegła Monika Boryc (Kraśnik Biega) a trzecia wśród pań była Paulina Rak.

Najlepsi, także w kategoriach wiekowych, otrzymali puchary i dyplomy. Nie zabrakło też - jak na biegowy piknik przystało - pysznego makaronu.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie jakiego udzieliły: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Kraśnik. Biegaczom pomogły też m.in. Centrum Kultury i Promocji oraz firmy:  Eko Kras, Ekoflora, Bella.

A jak wyglądała sobotnia impreza możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.