Biegowa jesień w pełni. Startują też kraśniczanie

Biegi

Jesień to okres w którym organizowanych jest wiele imprez biegowych. Nie mogło na nich zabraknąć kraśniczan i zawodników kraśnickich klubów.

W niedzielę 30 września w Warszawie rozegrano  40 PZU Maraton Warszawski  i T-Mobile Bieg na Piątkę.  Bardzo dobrze w tym ostatnim biegu zaprezentował się Kamil Młynarz z SKB, który zajął piąte miejsce z czasem 15:03. Do podium zabrakło mu…. 3 sekundy. Warszawski Bieg na Piątkę ukończyło  2 944  zawodników i zawodniczek.

6  października w  stolicy rozegrano Puchar Warszawy w Biegach na Orientację. W sobotnim biegu miejskim seniorów (city race) na dystansie ok. 10 km czwarte miejsce z czasem 47:51 zajął Paweł Biały.

Następnego dnia rano Paweł Biały z czasem 1:13.88 zajął 5. miejsce w 1. Ursynowskim Biegu Bez Windy. W trakcie zawodów biegacze mieli do pokonania 15 pięter budynku Galerii Ursynów.

Z kolei Michał Biały triumfował w niedzielę podczas XXX Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „10-tka po Ziemi Biłgorajskiej”. Pokonanie trasy zajęło mu 33 minuty i 26 sekund. Bieg ukończyło 133 osoby.

Kamil Młynarz rywalizował natomiast 7 października w Półmaratonie Jata 21 serc w Łukowie, gdzie zajął drugie miejsce z czasem 1:16:14.

Tego samego dnia w stolicy odbyły się także zawody „Biegnij Warszawo” na dystansie 10 km. Spośród ponad 6700 biegaczy najlepszy okazał się Kamil Jastrzębski (30:54).

W Rzeszowie został rozegrany 6 PKO Rzeszowski Maraton. Zwyciężył Wojciech Kopeć w czasie 2.28.12. Bardzo dobrze zaprezentował się biegający gościnnie w tym roku w barwach SKB Kraśnik – Jacek Zając, który przebiegł maraton w 2 .58.51 i zajął 19. miejsce w kategorii Open.

A w Lublinie zainaugurowano serię 10-kilometrowych biegów do maratonu. W pierwszej "dysze" wzięło udział ponad dwudziestu kraśniczan. Najlepszym z nich okazał się Mirosław Zioło (Kraśnik Biega), który na metę przybiegł 16.,  co dało mu trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Poniżej miejsca pozostałych biegaczy z naszego terenu.