Przez godzinę, na Kasprowy i w ultramaratonie, czyli zawodnicy SKB na trasach biegowych

Biegi

Kolejne bardzo dobre występy mają za sobą zawodnicy kraśnickiego SKB. Kamila Młynarza pobił swoją życiówkę w 19 Biegu Godzinnym w Białymstoku, Dominika Wiśniewska – Ulfik była trzecia w biegu na Kasprowy Wierch, a Paweł Biały zajął 3. miejsce w VI Maratonie Kampinoskim.

W niedzielę w Białymstoku na stadionie rozegrany został 19 Bieg Godzinny. Zawodnicy biegający w kilku seriach przez 60 minut musieli pokonać jak najdłuższy dystans. Zwyciężył Andrzej Leńczuk, który pokonał 18 300m, na drugiej pozycji uplasował się Białorusin Alex Sanko (18 280m), a trzeci był nasz Kamil Młynarz z SKB Kraśnik. Kamil w godzinę przebiegł 18 140 metrów, co jest jego nowym rekordem życiowym.

W sobotę w Zakopanym rozegrany został z kolei XI Alpin Sport Tatrzański Bieg pod Górę 2018. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Skyrunning Vertical KM. Zawodnicy wystartowali z Ronda Jana Pawła II – 915 m npm i przez Myślenickie Turnie na szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m) mieli do pokonania 8,5km o przewyższeniu +1072 m.

Zwyciężył Krzysztof Bodurka - 49.08. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Mirosława Witkowska z Zakopanego (01.01.49), a na trzeciej pozycji wśród pań na metę dotarła Dominika Wiśniewska- Ulfik z SKB – 01.04.07. Do zawodniczki SKB należy rekord tej trasy. W 2014 roku pokonała ją w 58.31 min.

W Puszczy Kampinoskiej pod Warszawą został rozegrany VI Maraton Kampinoski. Na dystansie ultra – około 60 km! - bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Biały z SKB. Nasz zawodnik zajął trzecie miejsce z czasem 4.58.46. Zwyciężył Przemysław Koliński z Ursusa (4.30.13).