Kraśnik. Przebiegli 100 km na 100-lecie Niepodległości

Biegi
Czcionka

Tak jak poinformowaliśmy wczoraj, IX Sztafeta Niepodległości, której trasa wiodła w okolicach kraśnickiego Rynku, nie była jedynym biegiem z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym w naszym mieście. Już o godzinie 6.00 rano 11 listopada na trasę wyruszyła bowiem pierwsza zmiana sztafety pod hasłem „100 km na 100-lecie Niepodległości”.

Pierwsi jej uczestnicy w mroźny niedzielny poranek mieli okazję oglądać świt. Kolejne zmiany na 10 km pętle ruszały spod Centrum Kultury i Promocji o każdej pełnej godzinie, aż do godz. 15:00. Byli tacy zawodnicy, którzy pokonali więcej niż jedną pętlę.

 

 

Trasa sztafety wiodła ulicami: al. Niepodległości – Eugeniusza Kwiatkowskiego – Zygmunta Krasińskiego – Graniczna – Urzędowska – al. Niepodległości, a jej finisz miał miejsce o godz. 16:00.

Co warto podkreślić, biegacze z biało-czerwonymi flagami byli bardzo miło witani przez mieszkańców. Udział w tym biegu wzięło kilkadziesiąt osób. Byli to nie tylko kraśniczanie, ale także goście z innych miejscowości. Organizatorzy, pracownicy kraśnickiego Urzędu Miasta, przygotowali dla nich koszulki, medale i mały poczęstunek.

 

 

Naszą małą fotorelację z tej sztafety można obejrzeć tutaj.