Zawodnicy SKB w Biegach Niepodległości. Jacek Zając pokonał 100 km ze średnim tempem 5:09/km

Biegi

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju odbyło się wiele imprez biegowych. Zabraknąć nie mogło na nich zawodników SKB Kraśnik.

Najwięcej osób, bo aż 22 463, zgromadził 3. Poznański Bieg Niepodległości. 7. miejsce w tych zawodach i 4 m. w kat. M-20 na 10 km zajął Paweł Raczyński (33:36), który zaledwie tydzień temu w Nowym Jorku ukończył swój pierwszy maraton. Zwyciężył Artur Kozłowski (31:01).

Drugi największy bieg odbył się w Warszawie. Tam do mety dotarło 16 984 osób. Czołówka 10-kilometrowego 30. Biegu Niepodległości zaprezentowała bardzo wysoki poziom. Wygrał Kamil Karbowiak z rezultatem 29:38. Kamil Jastrzębski z bardzo dobrym czasem – 30:35 – zajął 7. miejsce. W Warszawie wystartował też Karol Ziemiński (46:01).

Z kolei Piotr i Michał Biali wzięli udział w 29. Ogólnopolskich Biegach Niepodległości w Puławach. W biegu na dystansie około 10 km obaj zajęli drugie miejsca – Michał w klasyfikacji generalnej (31:11), a Piotr w kategorii wiekowej (40:18). Michał był także pierwszym Polakiem na mecie. W Puławach najszybszy był Ukrainiec Andrzej Starzyński.

Świetny występ w Supermaratonie Stulecia w Warszawie zanotował Jacek Zając. Zawody, które odbyły się w sobotę 10 listopada na terenie warszawskiej AWF, były jednocześnie Mistrzostwami Polski w biegu na 100 km. Kraśniczanin zajął w nich 19. miejsce w klasyfikacji generalnej (16. miejsce w kategorii mężczyzn) z czasem 8:36:02. Jacek setkę pokonał ze średnim tempem 5:09 na kilometr!

Kamil Młynarz w sobotę zwyciężył z kolei w 4. Skórzeckim Biegu Niepodległości na 5 km, a w niedzielę był najlepszy 9. Biegu Niepodległości na 3km w Zbuczynie.