Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim. Michał Biały z kwalifikacją na Mistrzostwa Europy

Biegi

W sobotę 18 maja w Sobótce w ramach Biegu na Ślęże odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Z kwalifikacją na Mistrzostwa Europy wrócił z nich zawodnik SKB Kraśnik Michał Biały.

Trasa biegu miała 5 km długości, a różnica wysokości wynosiła 530 m. Dobrze zaprezentował się na niej Michał Biały z SKB , który wywalczył w biegu 4 pozycję (26:46), tracąc do brązowego medalisty, Dawida Maliny, tylko 9 sekund. Michał wypełnił tym samym warunek kwalifikacji na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szwajcarii. W Mistrzostwach Polski 9 miejsce zajął Kamil Młynarz (28:55), a Rafał Ulfik był 14 (30:40). Wśród kobiet wysokie 5 miejsce zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik (33:50).