Rekordowy Bieg po Uśmiech. Wystartowało ponad 500 uczestników. FOTO

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Druga sobota czerwca to w Kraśniku tradycyjnie czas zarezerwowany na imprezę sportowo-rekreacyjną na terenie SOS Wioski Dziecięcej. Tegoroczna jego edycja była już 25. I jak na jubileusz przystało pobity został rekord liczby uczestników. W Biegu po Uśmiech wystartowało ich ponad 500.

Celem wydarzenia tradycyjnie były integracja podopiecznych Stowarzyszenia z lokalną społecznością oraz propagowanie zdrowego, rodzinnego i aktywnego stylu życia.

Podobnie jak w poprzednich latach rywalizowano z podziałem na kategorie wiekowe na kilku dystansach, od „malucha” do „starszaka”.

 

 

 

Bieg Główny im. Andrzeja Kandzierskiego odbył się na dystansie 5,3 km. Składały się na niego 2 pętle trasy wyznaczonej z SOS Wioski Dziecięcej ulicami Gmeinera, Graniczną, Krasińskiego i z powrotem na Wioskę.

Najszybszy okazał się podczas niego Michał Biały (SKB Kraśnik, Kraśnik), który wspomnianą trasę, przy skwarze lejącym się z nieba, pokonał w 17 minut i 41 sekund.

 

 

 

Drugi na metę dotarł Jakub Szubartowski (AZS UMCS LUBLIN, Lublin, 20:34) a trzeci Grzegorz Iż (Kraśnik Biega, Kraśnik, 20:54). Wśród pań najszybsza była Magdalena Wójcicka (SKB Kraśnik, Lubartów, 21:34)

Pełne wyniki biegu głównego oraz biegów na 1 km dziewcząt oraz 1,5 km chłopców można zobaczyć tutaj. Wyniki biegów dziecięcych i młodzieżowych podamy w późniejszym terminie.

Oprócz biegu głównego oraz rywalizacji dzieci i młodzieży odbyły się również bieg integracyjny i bieg vipów.

 

 

 

Konkurencjom biegowym towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami. Wśród nich były w tym roku między innymi pokaz akrobatyki rowerowej, pokaz gimnastyczny, jujitsu, boksu, strażacki oraz eksplozja kolorów!

Na koniec na wszystkich uczestników biegów czekało losowanie nagród niespodzianek.

Partnerem strategicznym wydarzenia był Bank Pekao, ale organizatorów wsparło o wiele więcej firm i instytucji.

  

Nasze zdjęcia z imprezy, przede wszystkim z konkurencji biegowych, można zobaczyć tutaj.