• Choma 2019

Paweł Biały najlepszy w I Maratonie, a Boniface Wambua w IV Półmaratonie w Kraśniku. Foto

Biegi
Czcionka

Podobno nie ma złej pogody na bieganie tylko trzeba się do niego dobrze przygotować. Dzisiaj aura – żar lejący się z nieba - jednak uczestnikom I Maratonu i IV Półmaratonu Kraśnik im. 24 Pułku Ułanów nie pomagała. W tropikalnych warunkach na dystansie 42 km najszybszy okazał się kraśniczanin Paweł Biały (SKB Kraśnik), a najlepszy w biegu o połowę krótszym był Kenijczyk Boniface Wambua (Rainbow of Magnolia Fountains of Life).

Z racji zapowiadanych na dzisiaj upałów maratończycy na trasę wyruszyli już o godzinie 7:00, a wystartował ich kierownik wydziału oświaty, sportu i spraw społecznych Urzędu Miasta Kraśnik Krzysztof Babisz. Od początku na czele stawki uplasował się Paweł Biały i prowadzenia nie oddał już do końca. Na metę dotarł po 3 godz. 1 minucie 2 setnych.

 

 

Drugi na końcu dystansu zameldował się Piotr Matacz (Triathlon Kraśnik Team, 3:17:14), a trzeci Andrzej Orłowski (MKS Lubartów, 03:17:59).

Z maratonek najszybsza była Aneta Rajda (KRS TKKF, Katowice, 9. m. open, 03:40:56) - Mistrzyni Polski w biegu 24-godzinnym. Jako druga na metę dotarła Anna Skupień (AUGUSTTEAM, 10. m. open, 03:42:12), a trzecia Urszula Szewczyk (11. m open.,  03:50:42)

 

 

Wyniki I Maratonu Kraśnik odnajdziecie tutaj.

Warto podkreślić, że z maratończykami wystartował Jarosław Chrzanowski, kraśniczanin wracający do sprawności po ciężkim wypadku komunikacyjnym. Jarek miał początkowo przebiec około 5 km, a pokonał dystans 21 km, czyli półmaratoński!

 

 

Półmaratończycy bieganie rozpoczęli o godz. 9:00, a sygnał do startu wystrzałem z pistoletu dał im burmistrz Wojciech Wilk. W tej konkurencji szans pozostałym zawodnikom nie dał Bonface Wambua , który 21 km przebiegł w 1 godzinę 11 minut i 52 setne. Drugi na mecie był Michał Biały (Kraśnik, SKB Kraśnik, 1:15:32), a trzeci Kamil Młynarz (Łęcznowola, SKB Kraśnik, 1:18:36).

 

 

Z pań jako pierwsza metę półmaratonu przekroczyła Olga Zarzeczna (Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe, Lublin, 13. m. open, 1:35:37). Jako druga do mety dotarła Magdalena Wójcicka (SKB Krasnik, 21. m. open, 1:40:38), a trzecia była Ewa Furmanik (Chełm Biega, Świerże, 31. m open., 1:43:25).

Wyniki IV Półmaratonu Kraśnik odnajdziecie tutaj.

Po dekoracji Piotr Członka zaprosił wszystkich na kolejny półmaraton i maraton, który  w przyszłym roku ma być rozegrany w formule nocnej. To pomysł, który w miesiącach letnich realizuje wiele miast w Polsce.

Maratonowi i półmaratonowi towarzyszyły Familiada Biegowa oraz Piknik Ekologiczny.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia dużej fotogalerii z Maratonu i Półmaratonu. Podzieliliśmy ją na kilka części:

Start Maratonu

Start Półmaratonu

Maraton I pętla

Maraton i Półmaraton – al. Niepodległości i ul. Krasińskiego

Maraton i Półmaraton - Kolonia Wyżnianka

Maraton i Półmaraton - Zalew Kraśnicki

Meta

Dekoracja zwycięzców