Michał Biały najlepszym Polakiem na Mistrzostwach Europy!

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zawodnicy Szkolnego Klubu Biegowego przyzwyczaili nas do sukcesów jakie osiągają w biegach górskich. Tym razem na Mistrzostwach Europy najlepszy z polskiej ekipy okazał się Michał Biały.

W niedzielę 7 lipca w Szwajcarii rozegrano Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich stylem alpejskim. Rywalizacja odbyła się na 10-kilometrowej trasie w cieniu góry Matternhorn, z miasta Zermatt na szczyt Riffelberg (+1030/-45 m przewyższenia).

Po raz drugi na imprezie tej rangi w biało-czerwonych barwach wystartował Michał Biały z SKB. Poradził sobie bardzo dobrze – z czasem 1:00:55 zajął 49. miejsce, jednocześnie meldując się na mecie jako pierwszy z Polaków. Złotym medalistą został Brytyjczyk Jacob Adkin (53.21). Wśród pań złoto przypadło Szwajcarce Maude Mathys (1:00:18). Najlepsza Polka – Dominiak Stelmach – była 28. (1:09:13).

Biegali też inni zawodnicy SKB.

W sobotę 6 lipca Paweł Raczyński zwyciężył w Decathlon Aero Run w Legnicy. Dystans 10 km po lotnisku pokonał w 33:44. Zawody ukończyło 179 osób.

Tydzień wcześniej, 29 czerwca, Kamil Młynarz zajął trzecie miejsce w XXI Międzynarodowym Biegu Górskim ŻAR na dystansie 8.6 km.