Wójcicka 2. w Biegu Jezior, Jastrzębski 6. w Mistrzostwach Polski

Biegi

Sezon biegowy w pełni. W miniony weekend w zawodach zaprezentowało się m.in. dwoje zawodników SKB Kraśnik. Magdalena Wójcicka wystartowała w 29. Biegu Jezior w Uścimowie, a Kamil Jastrzębski rywalizował w Mistrzostwach Polski w Gdańsku.

Bieg Jezior odbył się w sobotę 3 sierpnia. Tym razem rywalizowano na trasie o długości 6500 m a położona była ona między jeziorami Krasne i Maśluchowskie. Bardzo dobrze zaprezentowała się w tych zawodach Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik. Nasza biegaczka zajęła 2. miejsce w kategorii kobiet. Dystans 6.500 m pokonała w 25.19 min.

Tego samego dnia w Gdańsku odbył się 26. Bieg św. Dominika, a w jego ramach 10. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn na 10 km. Mistrzem Polski został Marcin Chabowski z STS Pomerania Szczecinek, który pokonał dystans 10 km w 29.33 min. Na 6. miejscu rywalizację zakończył Kamil Jastrzębski. Kraśniczanin 10 km przebiegł w 30.45 min.