Ogłoszenie

Kilkaset osób na starcie pokoleniowego biegania

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To była VII edycja imprezy "Bieganie Łączy Pokolenia". I rekordowa, bo na starcie stanęło prawie 220 biegaczy. Większość to najmłodsi adepci biegania, ale nie zabrakło też startujących na najdłuższym dystansie 5 km. Wszystko w ramach rodzinnego pikniku ze sportową rywalizacją w tle.

Impreza odbyła się na kraśnickim stadionie. Kolejka do zapisów przez dłuższy czas się nie skracała. A to za sprawą chętnych do udziału w tym sportowym pikniku, który już po raz siódmy przygotowało stowarzyszenie "Kraśnik Biega". Jednak ilość startujących zaskoczyła samych organizatorów. Była to bowiem rekordowa, pod względem ilości startujących, impreza. Wzięło w niej udział prawie 220 uczestników. Głównie byli to najmłodsi biegacze, którym niekiedy musieli pomagać rodzice czy rodzeństwo. Dobrej zabawy było jednak co nie miara, a sportowy duch w wielu pewnie się dzięki temu zaszczepił. Na mecie bowiem czekały na dzieci soczki, słodkie upominki i medale.

Był też darmowy dmuchaniec, który zapewniło stowarzyszenie "Rozwój i Bezpieczeństwo" a każdy mógł - jak to na pikniku - zjeść darmową watę cukrową, popcorn pączka czy ciastko.

Bieg główny, przebiegał 5 km trasą, którą ukończyło 45 biegaczy. Na mecie nie było zaskoczenia bo pierwszy pojawił się na niej Michał Biały ze Szkolnego Klubu Biegowego, tuż za nim przybiegł Mirosław Zioło z "Kraśnik Biega". Poniżej klasyfikacja podium w biegach mężczyzn i kobiet.

Mężczyźni open

  1. Michał Biały
  2. Mirosław Zioło
  3. Sebastian Mazurkiewicz

Kobiety open

  1. Dorota Stola
  2. Ewelina Burak
  3. Agnieszka Kalinowska

Po wszystkich biegach przyszedł czas na dekorację najlepszych dyplomami i pucharami. Dokonali jej kierownik wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krzysztof Babisz oraz wicestarosta Karol Rychlewski.

Imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Urząd Marszałkowski, firma Erkado. Urząd Miasta użyczył terenów MOSiR. W jej organizacji pomogli także: stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo, Krzysztof Goliński, Anna i Leszek Skorupa, piekarnia Bella, Ekokras Sp. z. o.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z tej imprezy.

Najnowsze ogłoszenia