Rekordowy maraton Kamila Jastrzębskiego w Holandii

Biegi

W   niedzielę w  Eindhoven w Holandii  został rozegrany  Marathon  Eindhoven.  Zdominowali go zawodnicy z Kenii, którzy zajęli pierwsze 9 miejsc.  Kamil Jastrzębski znalazł się tuż poza pierwszą dziesiątką. Dobre wyniki osiągali także inni biegacze z SKB.

Kamil Jastrzębski  z SKB  dystans 42 km 195m  przebiegł w 2.16.24.   Ten wynik dał mu 11 miejsce w klasyfikacji generalnej i nowy rekord życiowy.

Kamil od początku biegł z zawodnikami z Kenii w tempie na minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio   (2.11 -2.12). Niestety bardzo mocne tempo na pierwszych kilometrach dało o sobie znać w drugiej części dystansu. Niemniej Kamilowi należą się wielkie brawa za wielkie serce i walkę z zawodnikami z Kenii.

Z dobrymi rezultatami startowali w innych biegach też koledzy i koleżanki Kamila z SKB.

W sobotę w Siedlcach odbył się "6 Bieg prawie górski". Na trudnej technicznie trasie na dystansie 10km  po raz czwarty z rzędu efektowne  zwycięstwo odniósł Kamil Młynarz. W niedzielę natomiast w  Lubartowie w Lasach Kozłowieckich został rozegrany bieg "Biegam bo lubię lasy" na dystansie 10 km.  W kategorii kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Magdalena Wójcicka  (15 miejsce Open), która przebiegła dystans 10km w bardzo dobrym czasie 40,52 min.

Paweł Raczyński wystartował  w jednym z najbardziej znanych maratonów na świecie - w Chicago   Marathon. Przebiegł królewski dystans  w 2.41.27 i zajął 371 miejsce z  nowym rekordem życiowym.  Chicagowski maraton ukończyło 40 231 zawodników !!