Ogłoszenie

Zawodnicy SKB na biegach niepodległości. Rekordowe 10 km Kamila Jastrzębskiego w Warszawie

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj w wielu miejscach Polski kolejną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości świętowano na sportowo, przede wszystkim w ramach różnego rodzaju biegach. Zabraknąć na nich nie mogło zawodników SKB Kraśnik. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nich Kamil Jastrzębski, Magdalena Wójcicka i Michał Biały.

Po bardzo dobrym występie w Holandii w Marathon Eindhoven (czas 2.16.25) kraśniczanin Kamil potwierdził także bardzo dobrą formę w 31. Biegu Niepodległości w Warszawie. Po kapitalnym biegu zajął II miejsce uzyskując bardzo dobry wynik - 29.41 min.

- Jest to jego nowy rekord życiowy. Wielkie brawa dla niego. Prowadził przez większą część dystansu i po raz drugi w tym sezonie złamał barierę 30 minut – podkreśla wyczyn swojego wychowanka Zbigniew Biały.

Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski ze Sztabu Generalnego z czasem 29.29 min.

W Poznaniu zaprezentowała się z kolei druga wychowanka trenera Zbigniewa Białego - Magdalena Wójcicka. W ramach 4. Biegu Niepodległości Run Poland wystartowała w 8. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet w biegu na 10 km. W ramach tej rywalizacji zajęła 7. miejsce wśród pań i 4. miejsce w kategorii K-20. Dystans 10 km pokonała w 39.18 min. i jest to jej nowy rekord życiowy.

 

 

W Biegu Niepodległości Run Poland w Poznaniu wystartowało ponad 15 tysięcy zawodników.

Biegów Niepodległości nie zabrakło także na Lubelszczyźnie. W 30. edycji takich zawodów w Puławach na dystansie 10 km Michał Biały zajął 2. miejsce . Zwyciężył Ukrainiec Andrzej Starżyński. W kategorii M-50 II miejsce zajął trener Piotr Biały.

 

Najnowsze ogłoszenia