Ogłoszenie

Złoty Kamil Jastrzębski na Mistrzostwach Polski w Maratonie!

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Olesno na Opolszczyźnie było dzisiaj areną Mistrzostw Polski w Maratonie. Doskonały mikołajkowy prezent sobie i wszystkim kraśnickim kibicom sprawił podczas nich Kamil Jastrzębski. Zawodnik reprezentujący Szkolny Klub Biegowy Kraśnik dotarł na metę jako pierwszy i zdobył tytuł Mistrza Polski.

Kraśniczanin nieco ponad 42 km trasę ze startem i finiszem na miejskim stadionie, na którą składało się kilka mniejszych i większych pętli, pokonał w 2 godziny 12 minut i 58 sekund. Za nim finiszowali Adam Nowicki (MKL Szczecin) i Kamil Karbowiak ze stratą odpowiednio 49 sekund oraz nieco ponad 2 minut.

90. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie były jednocześnie okazją do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej do Tokyo. Niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne, silny wiatr, nie pomagały w osiągnięciu minimum, które przez IAAF zostało ustalone na 2:11:30.

Transmisję zawodów można obejrzeć tutaj.

Gratulacje dla Kamila i trenera Zbigniewa Białego. Przypomnijmy, że to już czwarty w tym roku medal zdobyty przez kraśniczanina na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Tym razem z najcenniejszego kruszcu.


Zobacz też:
Kamil Jastrzębski wicemistrzem Polski w biegach przełajowych
Kamil Jastrzębski wicemistrzem Polski seniorów w biegu na 10 km!!!
Kamil Jastrzębski ze srebrnym medalem MP w biegu na 5000m!! 


foto ilustracyjne za fb/KamilJastrzebskiRunner

Najnowsze ogłoszenia