Ogłoszenie

Dominika Wiśniewska – Ulfik z SKB wicemistrzynią Polski w biegach górskich!

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

8 maja  w Bielsku Białej  zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Najlepsi polscy „górale” walczyli o przepustki  na Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Tajlandii. Po raz kolejny z medalem z Mistrzostw Polski wróciła reprezentantka SKB Kraśnik, Dominika Wiśniewska – Ulfik.

W MP seniorzy i seniorki  rywalizowali na dystansie 12.27 km o przewyższeniu 667 m. Tym razem trasa była  dość łatwa technicznie ale z mocnymi podbiegami i bardzo stromymi zbiegami.

Wśród mężczyzn faworytem pod nieobecność  Kamila Jastrzębskiego (kontuzja) był Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, który zwyciężył z czasem 49:09.

Wśród kobiet od początku biegu na czoło wysunęła się Martyna Kantor reprezentująca LKB Rudnik.   Za nią, o drugie miejsce, walczyły: Anna Celińska, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Anna Ficner oraz  Dominika Stelmach –  wicemistrzyni świata w biegu długodystansowym. Na ostatnich finiszowych kilometrach wielką klasę pokazała Dominika, wychowanka trenera Zbigniewa Białego, która "zgubiła"  swoje rywalki i w pięknym stylu wywalczyła  srebrny medal z czasem 60:26.

Kamil Młynarz zwycięża  na AWF w Warszawie.

W dniach 8-9 maja w Warszawie na stadionie AWF  został rozegrany mityng "Zawody Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego 2021. Mityng warszawski". W biegu na 3000 m zwyciężył Kamil Młynarz z SKB Kraśnik z czasem 8.39.02 min.

Najnowsze ogłoszenia