Siatkówka: Awans mimo porażki

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:22585 left}Siatkarze MKS-u Kraśnik w ostatnim meczu I rundy rewanżowej III ligi siatkarskiej zmierzyli się na wyjeździe z liderem grupy LKPS Lublin. U siebie przegrali z lublinianami 3:0. W rewanżu urwali przeciwnikom jednego seta co zdecydowało o awansie do grupy, który walczyć będzie o czołowe miejsca w III lidze.

 

Spotkanie było bardzo trudne i zaczęliśmy je jak równy z równym, gospodarze popełniali wiele błędów w polu zagrywki, przez co będąc skutecznymi w ataku trzymaliśmy kontakt w pierwszym secie do stanu 14:14, wtedy lublinianie poprawili swoją grę i znacznie mniej mylili się w polu zagrywki sprawiając naszym przyjmującym wiele kłopotów, i przejęli kontrolę nad meczem wygrywając pierwszego seta 25:15.

Drugi set to zdecydowana gra Lublinian, którzy w pełni kontrolowali sytuację i drugi set gładko wygrali 25:18. Trzeci set to całkowita zmiana sytuacji na boisku, od początku kraśniczanie przejęli inicjatywę: ryzykownie grali zagrywką i w ataku. Opłacało się bowiem MKS wygrał seta 25:22. Znaczne ożywienie w tym secie wniósł w szeregi drużyny Jarosław Maklakowski, który po chorobie zaczął spotkanie jako rezerwowy, ale w wyniku urazu kolana zastąpił na boisku Michała Matuszkiewicza.

Podrażnieni Lublinianie wyszli skoncentrowani i rządni zwycięstwa na czwartą partię spotkania i wracając do swojej dobrej gry pokonali nas 25:18 ustalając tym samym wynik spotkania na 3-1.

- Chciałbym z tego miejsca podziękować naszym kibicom, którzy w licznej grupie przybyli na spotkanie w Lublinie i dopingowali naszych siatkarzy podczas meczu ? powiedział po keczu trener Michał Wojcieszkiewicz - Personalnie Lublin to mocny zespół który szykuje się do gier o awans do II ligi i taki jest ich główny cel. My cieszymy się z awansu do II rundy rozrywek III ligi z trzeciego miejsca, gdyż będziemy mogli powalczyć o jak najwyższe miejsce w lidze i dostarczyć kibicom kraśnickiej siatkówki niezapomnianych emocji mierząc się z dwiema drużynami z Białej Podlaskiej i z Chełma ? podsumował końcówkę rundy zasadniczej trener siatkarzy.

Terminarz gier nie jest jeszcze ustalony, ale na pewno nie zabraknie emocji i dobrej siatkówki.

- Zapraszamy kibiców do trzymania za nas kciuków i kibicowania nam podczas najbliższych spotkań, na które ? przypomnę - wstęp jest wolny a odbywają się na hali im.Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku. Pamiętajmy, że wychodząc z trzeciego miejsca w grupie w ubiegłym roku finalnie zajęliśmy III miejsce w lidze, także dla nas walka się nie kończy a z waszym wsparciem możemy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności ? zaprasza na mecze trener Wojcieszkiewicz.