Nie ogrzeją się w blasku siatkarskich gwiazd

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

asseco
W ubiegłym roku w Kraśniku mecz pokazowy zagrały Asseco Resovia Rzeszów i Domex AZS Częstochowa
Pod koniec lutego tego roku na miejskiej stronie internetowej krasnik.pl oficjalnie ogłoszono, że latem czeka nas siatkarska gratka ? mecz drużyn na europejskim poziomie. Zapowiadano, że w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia zaprezentują się mistrzowie Polski, uczestnik Ligi Mistrzów ? PGE Skra Bełchatów. Lato minęło, a meczu jak nie było tak nie ma. I jak się dowiedzieliśmy nie będzie.

? Chcemy, aby nasza utalentowana młodzież uczyła się od najlepszych. Kibice także będą mieli dzięki temu okazję obejrzeć grę mistrzów na własne oczy, a nie na ekranie telewizora ? zapowiadał kilka miesięcy temu Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

- Przeciwko Skrze zagra jeden z zespołów PlusLigi. Ustalamy szczegóły. Musimy dokładnie zgrać termin z kalendarzem rozgrywek obu klubów i uwzględnić występy zawodników we wrześniowych mistrzostwach ? wyjaśniał w lutym Jacek Dubiel, zastępca burmistrza miasta, którego zdjęcie z meczu Skry okraszało opublikowany artykuł.

Występ Skry miał być meczem pokazowym, z którego dochód ze sprzedaży wejściówek miał trafić na cele charytatywne. Niestety nie trafią, bo do meczu nie dojdzie.

- Mimo życzliwości ze strony bełchatowskiego klubu, a zwłaszcza trenera Jacka Nawrockiego, przyjazd siatkarzy Skry i ich występ w Kraśniku nie był w tym roku możliwy, głównie ze względu na problemy zdrowotne trenera Nawrockiego i kłopoty ze skompletowaniem składu ? odpowiedział na nasze pytania w sprawie meczu Jacek Dubiel, do wczoraj jeszcze I zastępca burmistrza miasta.

Trochę dziwne to tłumaczenie, bo z pewnością sztab trenerski siatkarskiego teamu do jednej osoby się nie ogranicza, a po drugie, skoro zespół występuje w wielu rozgrywkach, jego kadra na pewno jest bardzo szeroka.

Plany, by pójść za przykładem poprzednika ? Piotra Czubińskiego ? i dla lokalnej społeczności zorganizować ?igrzyska? się więc nie powiodły. Przypomnijmy że w ubiegłym roku w Kraśniku odbył się mecz pokazowy ligi PLS: Asseco Resovia Rzeszów - Domex AZS Częstochowa.