Siatkarki z PG1 na podium w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Siatkówka

7 marca w Piaskach odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Z dobrej strony pokazały się podczas tych zawodów reprezentantki kraśnickiego Publicznego Gimnazjum nr 1.

Dziewczęta w swojej grupie po dramatycznej i wspaniałej grze wygrały z Opolem Lubelskim 2:1 (24:26, 25:21, 17:15) i uległy, jak się później okazało mistrzyniom województwa, ze Świdnika 0:2 (23:25, 13:25). W meczu o 3. miejsce pokonały natomiast drużynę z Tomaszowa Lubelskiego 2:0 (25:18, 25:22).

Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku pierwszy raz w historii szkoły zajęły medalowe miejsce w turnieju wojewódzkim.

Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz, trener Mieczysław Biernacki