Drużyna z kraśnickiego „Reja” wicemistrzem województwa w piłce siatkowej chłopców

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Równo rok temu podobną radość przeżywali reprezentanci kraśnickiej „Trójki”, a w tym roku z sukcesu cieszy się drużyna z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2. Siatkarze z „Reja” wywalczyli wczoraj tytuł wicemistrzów województwa lubelskiego.

Turniej rozstrzygający o tym która z męskich, siatkarskich reprezentacji szkół średnich jest w tym roku najlepsza na Lubelszczyźnie odbył się 14 marca w hali AWF w Białej Podlaskiej. W fazie grupowej zawodów drużyna z „Reja” zmierzyła się z zespołami z Klementowic (25-22, 25-15) i Hrubieszowa (26-24, 25-22).

Wygrana w grupie dała im prawo walki o główny tytuł. W finale lepszy okazał się jednak zespół z V LO w Lublinie.

Wicemistrzostwo województwa to bardzo duży sukces naszych licealistów. Tym bardziej, że oznacza ono także dla nich przepustkę do XVII Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców.

Gratulujmy i życzymy powodzenia w konfrontacji z najlepszymi zespołami w kraju.

 

Skład srebrnej drużyny: Igor Kawa, Patryk Ryba – kapitan, Michał Goliński, Oliwier Pastuszka, Kacper Rybiński, Marcin Tudrujek, Bartosz Dąbrowski, Piotr Tomas, Szymon Rudziejewski-Rudziewicz, Mateusz Nowak, Jakub Kroc, Arkadiusz Maj, Paweł Kolasa. Opiekunem drużyny jest nauczycielka Kamila Gołofit.

 

info i foto za rey.edu.pl