Siatkarze MKS na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej w Kielcach

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 17-18 marca młodzicy z klubu MKS Kraśnik wzięli udział w VII Ogólnopolskim Turnieju w piłce siatkowej o Puchar DMKS "Plas" Kielce. Po dwóch dniach zmagań i spotkań obfitych w widowiskowe siatkarskie akcje zespół z Kraśnika uplasował się ostatecznie na 7 miejscu na 9 zespołów.

Naszym zawodnikom podczas turnieju przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającymi rywalami. Oprócz kraśniczan zagrały w nim zespoły: PSP 19 Kędzierzyn Koźle, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, AKS Resovia Rzeszów, UKS Sparta Kraków, KS Metro Warszawa, DMKS PLAS Kielce I i II oraz UKS OLIMP Ostrołęka.

- Niezależnie od wyniku jaki uzyskali nasi młodzieżowcy uważam, że takie turnieje dają bardzo duże doświadczenie i pogląd na rozwój innych drużyn spoza naszego województwa. Zawodnicy mają możliwość rywalizacji z czołowymi drużynami w kraju, nawiązują nowe znajomości oraz, tak jak okazało się w tym przypadku, poznają Mistrzów Świata w piłce siatkowej – mówi trener siatkarzy Michał Wojcieszkiewicz.

Przed młodzikami MKS Kraśnik ostatni turniej wojewódzki, który odbędzie się w dniach 24-25 marca w Białej Podlaskiej. Po nim nasi siatkarze poznają swoich rywali w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski.

Udział naszego zespołu w kieleckim turnieju był w całości sfinansowany przez Urząd Miasta Kraśnik

 

Na zdjęciu: Stoją od lewej: Trener Michał Wojcieszkiewicz, Bartłomiej Sadowski, Bartłomiej Tryka, Adam Skica, Mistrz Świata z 2014 roku i wieloletni reprezentant Polski - Krzysztof Ignaczak, Kacper Ryba, Dawid Cieślik. Klęczą od lewej: Sebastian Mikusek, Karol Kawa, Dawid Nakonieczny.