Młodziczki MKS-u Kraśnik wicemistrzyniami Województwa Lubelskiego

Siatkówka

Informowaliśmy w ostatnim czasie o kilku sukcesach naszej siatkarskiej młodzieży. Mamy kolejną dobrą wiadomość z tej dyscypliny sportu, choć apetyty tuż przed finiszem rozgrywek były nieco większe. Zespół młodziczek MKS-u Kraśnik wywalczył tytuł wicemistrzyń Lubelszczyzny.

W dniach 24-25 marca w Świdniku odbył się czwarty, ostatni w tym sezonie turniej „młodziczek” w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego. Przed tymi zawodami siatkarki z kraśnickiego MKS-u prowadziły w rozgrywkach z dorobkiem 82 pkt., przed MKS Avią Świdnik - 80 pkt. i Szóstką Biała Podlaska -76 pkt.

Niestety świdnickie zawody nie należały do udanych w wykonaniu naszych siatkarek. Podopieczne trenera Andrzeja Zdenickiego przegrały 3 mecze i tylko 2 wygrały. W ten sposób na finiszu rozgrywek tytuł mistrzowski wymknął im się z rąk. Na słabszą postawę drużyny miał niewątpliwie wpływ brak podstawowej zawodniczki na pozycji przyjęcie.

Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to podczas turnieju w Świdniku jedno z nich trafiło do Weroniki Ciepłej z MKS Kraśnik.

Ostatecznie tytuł mistrzowski został w Świdniku, drugiej miejsce zajął MKS Kraśnik, a na trzecim miejscu rywalizację zakończyła SKS "Szóstka" TPS Biała Podlaska.

Wicemistrzostwo Lubelszczyzny to największy sukces kraśnickiego klubu jeżeli chodzi o żeńską siatkówkę. Oznacza ono także przepustkę do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec kwietnia w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w walce z najlepszymi zespołami w kraju.

MKS I Kraśnik reprezentowały: Wiktoria Ciepła, Weronika Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Sokołowska, Aleksandra Kosz, Izabela Zapalska, Katarzyna Gugała, Sandra Kulesza, Martyna Ostrowska, Zuzanna Markiewicz, Łucja Ładziak i Karina Gil. Trenerem zespołu jest Andrzej Zdenicki