Siatkówka plażowa: Siostry Ciepłe z awansem do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek

Siatkówka

W sobotę 20 czerwca 2020 r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek w Piłce Plażowej. Zaprezentowały się w nich 3 pary z MKS Kraśnik. Najlepiej wypadł duet Weronika i Wiktoria Ciepłe.

Siostry Ciepłe w lubelskich zawodach zajęły IV miejsce, dzięki czemu uzyskały awans do 1/2 Mistrzostw Polski.

Oprócz Weroniki i Wiktorii w wojewódzkim czempionacie na piachu rywalizowały także Aleksandra Kosz i Łucja Ładziak oraz Monika Dudek i Martyna Ostrowska. Ola i Łucja zajęły V miejsce, a duet tworzony przez Monikę i Martynę Dudek sklasyfikowany został na miejscach VII-VIII. W turnieju brało udział 15 par.

- Jest to bardzo dobry wynik wszystkich dziewcząt. Warto nadmienić, że dla siatkarek z Kraśnika docelową imprezą będą Mistrzostwa Kadetek, czyli kategoria niżej niż juniorki, które odbędą się 24 czerwca również w Lublinie – podkreślają przedstawiciele MKS Kraśnik.

Trenerem dziewcząt jest Andrzej Zdenicki. Klub MKS Kraśnik dziękuję tacie Weroniki i Wiktorii za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej.