Siatkarze MKS najlepsi w plażówce na Lubelszczyźnie w kategoriach junior i młodzik

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W kończący się powoli weekend w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na siatkarskich boiskach z piaszczystym podłożem rywalizowały nie tylko dziewczęta, o których już napisaliśmy. Doskonale w turniejach w kategorii junior i młodzik spisali się także młodzi siatkarze MKS Kraśnik.

W sobotę 20.06.2020 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał województwa lubelskiego w plażowej piłce siatkowej w kategorii junior. Klub MKS reprezentowało siedem par. Dwie z nich uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

Duet złożony z zawodników MKS Kraśnik i MOS WOLA Warszawa - Dawid Cieślik i Hubert Krysiński zajął 1. miejsce. Na 4. miejscu, również premiowanym awansem, rywalizację zakończyli natomiast Adam Skica i Michał Szymula. (obie pary z trenerem na zdjęciu na górze tekstu)

- Warto nadmienić, że obydwa zespoły które uzyskały awans do półfinału, za tydzień stoczą kolejne boje w swojej kategorii wiekowej kadeta – podkreśla trener i opiekun zawodników Michał Wojcieszkiewicz.

Dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, na obiektach KUL w Lublinie odbył się z kolei finał Mistrzostw Województwa w plażowej piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzik. Tutaj równych sobie nie miała para Wojciech Pawlak i Gabriel Cieślik, która zajęła 1. miejsce i uzyskała awans do 1/2 Finału Mistrzostw Polski.

- Chłopcy rozegrali wspaniałe zawody i pokonali wszystkich konkurentów stosunkiem 2:0. Dziękuję za współpracę rodzicom chłopców oraz bratu Gabrysia, którzy dzielnie dopingowali i wspierali naszą parę podczas turnieju. Gratulujemy wszystkim drużynom, które uzyskały awans!Czekamy na miejsce rozgrywania półfinału, który odbędzie się w dniach 07-10.07.2020. Trzymajcie kciuki za chłopaków – zachęca trener Wojcieszkiewicz.