W hali sportowej kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3 trwa 30., jubileuszowy Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej Puchar Polski Kadetek i Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Na matach rywalizują zawodniczki i zawodnicy z kilku krajów.

W trzeci weekend września zapaśnicy LUKS Suples Kraśnik oraz uczniowie SMS Zespołu Szkół numer 3 w Kraśniku ponownie wybrali się na Słowację, tym razem do Prywidzy. Był to kolejny, a jak się okazało po zawodach okraszony sukcesami, sprawdzian naszych zawodniczek i zawodników na arenie międzynarodowej.

W pierwszy weekend kwietnia w Kołobrzegu odbył się II Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Zawody te były bardzo udane dla zapaśników i zapaśniczek L.U.K.S ,,SUPLES" Kraśnik. Nasi wolniacy wywalczyli podczas nich 5 krążków indywidualnie oraz 2. miejsce drużynowo.

W miniony weekend w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach styl wolny. Na podium tych zawodów stanęło trzech zapaśników wywodzących się z powiatu kraśnickiego. Mistrzem Polski został kraśniczanin Patryk Kostrzewski, od kilku lat zawodnik WLKS Nowe Iganie Siedlce.

W tym tygodniu w bułgarskim Płowdiw odbyły się Mistrzostwa Europy w zapasach w kategorii do 23 lat. Doskonale podczas tej imprezy spisała się szczecynianka Patrycja Gil. Nasza zapaśniczka obroniła tytuł wicemistrzyni Europy.

Więcej artykułów…