Niestety bardzo szybko zakończył się udział kraśniczanina Jakuba Kalinowskiego w Mistrzostwach Europy w Taekwon-do, które odbywają się właśnie z Bułgarii. Kraśniczanin przegrał swój pierwszy pojedynek i odpadł z dalszej rywalizacji. Nie obronił więc również tytułu mistrzowskiego, który wywalczył przed rokiem w fińskim Tampere.

8 walk, w tym 5 sparingowych i 3 punktowane, mogli obejrzeć ci, którzy w sobotnie popołudnie (8 kwietnia) zawitali do mniejszej sali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku. W trzeciej już edycji turnieju pod nazwą „Boks przeciw uzależnieniom” zaprezentowali się między innymi dwaj pięściarze z kraśnickiego Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą”.

W dniach 7-8 kwietnia w Gniewie odbyły się II Puchar Polski w zapasach kobiet w kategorii kadetek oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w kategorii juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowały się podczas niego zawodniczki dwóch naszych klubów – LUKS Suples Kraśnik i LUKS Stróża. Z zawodów wróciły z 11 medalami, w tym 5 koloru złotego.

W miniony weekend (7-9 kwietnia) w Staszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach i Puchar Polski Kadetów. Mimo że to dopiero pierwszy rok jego startów w kategorii juniora, doskonałe w krajowym czempionacie spisał się Jakub Szymula z LUKS „Suples” Kraśnik. Nasz zawodnik wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Ze złotymi medalami z Pucharu Polski Kadetów wrócili natomiast Karol Czegus i Maksym Koshelevych.