Gratulacje od starostów dla Mistrzyni Europy Aleksandry Wólczyńskiej

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wolczynska_u_starosty_BUB_8033
Aleksandra Wólczyńska na spotkaniu ze starostami kraśnickimi foto PB
W pierwszej połowie maja informowaliśmy o sukcesie zapaśniczki L.U.K.S. Suples Kraśnik. Aleksandra Wólczyńska, bo o niej mowa, wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii kadetek. Dzisiaj nasza mistrzyni gratulacje i życzenia dalszych sukcesów odebrała od starostów Andrzeja Maja i Jarosława Czerwa.

 

Aleksandra Wólczyńska zapasy trenuje od 2 klasy szkoły podstawowej. Zaczynała w Radomiu (Ola pochodzi z okolic Iłży dod. red.). Jak sama wspomina na pierwszy trening zaprowadził ją tata, który był trenerem. Po I klasie gimnazjum przeniosła się do Kraśnika i tutejszego klubu. Teraz jest uczennicą I klasy Liceum. Ma na swoim koncie już wiele sukcesów sportowych, a ten największy to wywalczony w maju tytuł Mistrzyni Europu Kadetek.

Aleksandra Wólczyńska, zapaśniczka LUKS Suples Kraśnik: Na razie zapasy są na pierwszym miejscu, ale myślę też o tym co będzie po zakończeniu startów. Największym sportowym marzeniem jest start na olimpiadzie i zdobycie olimpijskiego medalu.

wolczynska_u_starosty_BUB_8023
Aleksandra Wólczyńska na spotkaniu ze starostami kraśnickimi foto PB

Jak przekonuje trener naszej zapaśniczki marzenie to wcale nie jest takie nierealne. Na igrzyska w 2016 roku w Rio de Janeiro nasza zapaśniczka może jeszcze nie zdąży, ale jeśli dalej będzie się rozwijać jak do tej pory, jeśli będą ją omijać kontuzje...


Przeczytaj też:

Aleksandra Wólczyńska (LUKS Suples Kraśnik) Mistrzynią Europy Kadetek 

5 złotych medali kraśnickich zapaśniczek. LUKS Suples najlepszy w klasyfikacji drużynowej kadetek 


 

Jaroslav Kozak, trener LUKS Suples Kraśnik: Każdy żołnierz marzy żeby być generałem. Dążymy do największych celów, do olimpiady. Po cichu pewne marzenia mamy. Ola na pewno jest w czołówce światowej kadetek. Potrafi rywalizować nawet z juniorkami i to już udowodniła w tym roku. Ma już na swoim koncie kilka zwycięstw z utytułowanymi zawodniczkami. Podczas spotkania meczowego Polska - Białoruś w Moghilevie wygrała z Białorusinką Siedakową, która była już druga na świecie wśród seniorek.

Właśnie kolejnych dużych sukcesów podczas dzisiejszego spotkania życzyli Aleksandrze, jej trenerowi i prezesowi klubu Leszkowi Zdybickiemu przedstawiciele władz powiatu.

wolczynska_u_starosty_BUB_8043
Aleksandra Wólczyńska na spotkaniu ze starostami kraśnickimi foto PB
Andrzej Maj, starosta kraśnicki: Olu jesteśmy bardzo dumni z ciebie, że tak pięknie reprezentujesz nasz powiat, że mimo młodego wieku widać u ciebie dojrzałość nie tylko sportową. Widać to też po twoich osiągnięciach w nauce, bo przecież jesteś stypendystką starosty. Trzymamy kciuki, będziemy wspierać twoją dalszą pracę, dążenie do zwycięstwa, do olimpiady. Wszystkie nasze kroki będą szły w tym kierunku żeby tobie pomagać, a przy okazji promować nasz powiat.

Już za kilka tygodni przed Aleksandrą kolejne duże wyzwanie. W lipcu na Słowacji wystartuje w Mistrzostwach Świata Kadetek.