Finlandia: Aleksandra Wólczyńska brązową medalistką Mistrzostw Świata w zapasach

Sporty walki
Czcionka

Jak zapowiadaliśmy przedwczoraj, w tym tygodniu w fińskim Tampere odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów w zapasach. Mieliśmy podczas nich dwie nasze reprezentantki. Jedna z nich, Aleksandra Wólczyńska, do Kraśnika wróci z brązowym krążkiem czempionatu globu.

Obie panie, Aleksandra Wólczyńska i Beata Kośla, zapaśniczki LUKS Suples Kraśnik, pojechały na zawody jako medalistki niedawnych Mistrzostw Europy w Dortmundzie. Beata zdobyła podczas nich medal brązowy, a Aleksandra została wicemistrzynią kontynentu.


Zobacz też:

Aleksandra Wólczyńska wicemistrzynią Europy juniorek w zapasach!
Beata Kośla brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w zapasach


Kośla (kat. 44 kg) turniej w Finlandii rozpoczęła bardzo dobrze, bo od wygranej w kwalifikacjach z reprezentantką Taipei Yu Syuan Chang. Niestety w ćwierćfinale uległa Amerykance Oveionce Tanyii Ray, a jako że jej rywalka nie dotarła później do finału, Polka nie dostała szansy walki w repasażach. Ostatecznie sklasyfikowana została na 8. miejscu.

Wólczyńska (kat 66 kg) rywalizację na matach w Tampere też zaczęła od wygranej. Pokonała 10:2 Koreankę Seeun Choi, a w ćwierćfinale nie dała z kolei szans Szwedce Olivia Louise Henningsson (11:0). Niestety w półfinale uległa 4:0 Yulianie Vasilevie Yanayewej z Bułgarii. 

W walce o brązowy medal Aleksandra zmierzyła się z Kazaszką Ainą Temirtassovą. Polka pokazała na co ją stać i to na jej szyi zawisł brązowy medal.

Gratulujemy obu naszym zapaśniczkom!!!