Boks. Oskar Mikołajczak walczy w Międzynarodowym Pucharze Polski. Srebro ma już w kieszeni

Sporty walki
Czcionka

W ten weekend w Grudziądzu odbywa się Międzynarodowy Puchar Polski w Boksie. Jednym z jego uczestników jest zawodnik kraśnickiego Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą” Oskar Mikołajczak. Nasz pięściarz będzie dzisiaj walczył o główne trofeum.

Oskar w Grudziądzu walczy w kategorii 56 kg, a więc o 4 kg wyższej niż na Mistrzostwach Polski. Podopieczny trenera Marcina Machula w półfinale turnieju pokonał Konrada Czajkowskiego z klubu Energetyka Lubin. Srebrny medal ma więc już w kieszeni, ale apetyt naszego pięściarza jest oczywiście większy. W finałowym pojedynku, który czeka go dzisiaj, stanie naprzeciwko niego jednak wymagający rywal - Mikołaj Mańka z Polonii Leszno. To brązowy medalista Mistrzostw Polski w boksie i były wicemistrz Świata i złoty medalista Pucharu Europy w kick boxingu.


Zobacz też:

Boks. Oskar Mikołajczak (PKS Za Bramą) rozpoczyna rywalizację o Czarny Diament
Wygrana Oskara Mikołajczaka w bokserskim meczu Lublin - Śląsk. Wideo
Oskar Mikołajczak brązowym medalistą Mistrzostw Polski w boksie


 

Aktualizacja:

W finałowej walce rywal okazał się lepszy od Oskara. Srebro w Międzynarodowym Pucharze Polski w Boksie, i to po przejściu do wyższej kategorii wagowej, to dla naszego pięściarza spory sukces. Gratulujemy!