Zapaśnicy rywalizują w XXVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Foto

Sporty walki
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, w ten weekend w Kraśniku już po raz dwudziesty szósty odbywa się Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym. Od rana na matach rozłożonych w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 rywalizują zawodnicy z 11 krajów, w tym między innymi z odległej Kanady i Hiszpanii. Są wśród nich oczywiście także gospodarze z LUKS Suples Kraśnik.

Walki eliminacyjne rozpoczęły się dzisiaj rano. Toczą się one równolegle na 4 matach. Rywalizują zapaśniczki i zapaśnicy.

 Oficjalne otwarcie imprezy oraz część walk finałowych zaplanowane są na godzinę 17:00. Rywalizacja zostanie dokończona w niedzielne przedpołudnie.

 

 

Honorowy patronat nad zawodami objęli minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawarski.

Ci którzy nie mogą wybrać się na halę sportową przy ZS nr 3 w Kraśniku zmagania mogą śledzić na żywo na stronie sportzona.pl. Relację (wyniki, ale też relację wideo) z rywalizacji kadetów znajdziecie tutaj, natomiast juniorów tutaj.

 

Nasze zdjęcia z turnieju zapaśniczego z dzisiejszego przedpołudnia możecie zobaczyć tutaj.