Nagrody dla zawodników, podziękowania dla działaczy i sponsorów oraz pierwsze rozstrzygnięcia w MToPZK. Foto

Sporty walki
Czcionka

Zgodnie z planem wczorajszego popołudnia odbyło się oficjalne otwarcie XXVI Międzynarodowego Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach. Było ono okazją do podziękowania działaczom i sponsorom oraz nagrodzenia wyróżniających się zawodników. Poznaliśmy też pierwszych turniejowych medalistów.

Wczorajszą popołudniową uroczystość swoją obecnością zaszczycili między innymi wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, prezes Polskiego Związku zapaśniczego Andrzej Supron, posłowie Wojciech Wilk i Jacek Sasin, starosta kraśnicki Andrzej Maj, burmistrz Mirosław Włodarczyk, dyrektor LAWP-u Marceli Niezgoda oraz liczne grono sponsorów i sympatyków zapasów.

 

 

 

Ci najbardziej zaangażowani we wspieranie kraśnickich zapasów zostali szczególnie uhonorowani. Tradycyjnie już wyróżniających się zawodników kraśnickiego LUKS Suples nagrodził natomiast burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.


Zobacz też:

Zapaśnicy rywalizują w XXVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Foto


W kraśnickim turnieju, który potrwa jeszcze dzisiaj do wczesnych godzin popołudniowych, udział biorą ekipy z 11 krajów, w sumie 250 zawodniczek i zawodników. Już wczoraj na szyjach pierwszych z nich zawisły medale. Uczestnicy oficjalnego otwarcia zawodów mogli zobaczyć m.in. kilka walk rozstrzygających rywalizację w poszczególnych kategoriach wagowych.

 

 

 

Nasze zdjęcia z oficjalnego otwarcia zawodów zapaśniczych możecie obejrzeć tutaj.