• Appia

Na zapaśniczych matach. Jakub Michalak wicemistrzem Polski Młodzików

Sporty walki

Brzeg Dolny, Kraśnik, Berlin – w tym miastach w pierwszej połowie listopada rywalizowali kraśniccy zapaśnicy. I co najważniejsze swoje starty mogą zaliczyć do udanych. Bardzo duży sukces osiągnął między innymi Jakub Michalak, który może się pochwalić tytułem wicemistrza Polski w kategorii młodzików.

Jakub tytuł wicemistrza kraju wywalczył podczas turnieju, który odbył się w dniach 3-5 listopada w Brzegu Dolnym. Zawodnik LUKS Suples wygrał podczas tych zawodów swoje 3 kolejne walki pokonując Jakuba Wojciechowskiego (ULKS GULIWER), Filipa Wójciaka (HUSARIA FIGHT TEAM) i Huberta Krzyżańskiego (LKS CERAMIK). Dopiero w finale kategorii 35 kg uległ Oskarowi Kulczyckiemu (KS LOTNIK).

W sobotę 11 listopada w hali sportowej ZS 3 w Kraśniku z okazji 640-lecia Miasta Kraśnik oraz Święta Niepodległości odbyły się natomiast Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach. Nasi zawodnicy zdobyli podczas nich mnóstwo medali i w ogólnej klasyfikacji klubowej zajęli 2. miejsce. Indywidualnie wywalczyli:

Dzieci : Machnik Patryk (33 kg) 3 miejsce, Szwedo Maks (45kg) 1 miejsce, Stańko Wojciech (45 kg) 3 miejsce, Krawiec Kamil (48 kg) 2 miejsce, Czerniak Jakub (50 kg) 3 miejsce;

Młodzicy: Zając Marcel (35 kg) 2 miejsce, Michalak Jakub (38 kg) 1 miejsce, Śmiech Rafał (42 kg) 1 miejsce, Michalak Eryk (53 kg) 3 miejsce, Gajewski Hubert (100 kg) 3 miejsce;

Kadeci : Nagorny Sebastian (54 kg) 2 miejsce, Kuba Dwornikiewicz (63 kg) 1 miejsce, Zarzycki Sebastian (76 kg) 1 miejsce, Stęgierski Jakub (100 kg) 2 miejsce, Łojek Damian (100 kg) 3 miejsce.

Miniony weekend był też udany dla naszych zapaśniczek, które razem z kadrą Polski kadetek i juniorek reprezentowały barwy narodowe oraz L.U.K.S "Suples" podczas 12. Międzynarodowego Turnieju w zapasach kobiet w Berlinie.

Marta Gruszkiewicz zajęła w tych zawodach 4. miejsce w kat. 43 kg, a Klaudia Czyzio zakończyła rywalizację w kat. 49 kg na 3. miejsce. Juniorka Patrycja Gil w kat. 55 kg wywalczyła natomiast wysokie 5. miejsce.

Na zdjeciu na górze tekstu Jakub Michalak na 2. m. podium turnieju w Brzegu Dolnym