Karol Czegus z Pucharem Polski w zapasach

Sporty walki

W pierwszy weekend grudnia w Koronowie odbył się Puchar Polski Juniorów i Kadetów w zapasach. Z głównym trofeum z imprezy tej wrócił reprezentant LUKS Suples Kraśnik Karol Czegus.

Karol triumfował w kategorii wagowej 60 kg wśród juniorów. W drodze do finałowej walki pokonał Daniela Dydę (MUKZ GLADIATOR Kraków) i Zhozefa Baghramyana (ZKS Koszalin). W starciu o 1. miejsce nie dał natomiast szans Ernestowi Kopciowi (LMKS Krasnystaw).

W zawodach, jeżeli chodzi o juniorów, wystartował także Dawid Stęgierski, który zajął 12. miejsce w kategorii 74 kg.

Spośród kadetów na 5. miejscach rywalizację zakończyli Jakub Dwornikiewicz (kat. 63 kg) i Sebastian Zarzycki (kat. 69 kg), 7. miejsca zajęli Jakub Stęgierski (kat. 85 kg) i Damian Łojek (100 kg), a 8. był Hubert Gajewski (100 kg).