Oskar Mikołajczak juniorskim Mistrzem Okręgu Lubelskiego w Boksie. Wideo

Sporty walki
Czcionka

W miniony weekend w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w Boksie. Bardzo dobrze zaprezentował się podczas nich Oskar Mikołajczak. Zawodnik Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą” wywalczył podczas turnieju tytuł mistrzowski.

W walce o tytuł w kategorii 56 kg nasz pięściarz zmierzył się z reprezentantem KS Paco Lublin Piotrem Szymanowskim.

- Na początku Oskar walczył bezpiecznie i ekonomicznie. Rozbijał przeciwnika lewą ręką i zdecydowanie wygrał pierwszą rundę. W drugiej przyspieszył i już w pierwszej minucie jego przeciwnik był dwukrotnie liczony. Po drugim liczeniu sędzia przerwał walkę i ogłosił zwycięstwo naszego zawodnika – informuje Marcin Machul, trener kraśniczanina.

Tę walkę możecie zobaczyć w materiale wideo.

 

 

To trzeci już tytuł mistrza okręgu w dotychczasowym dorobku Oskara. Nasz zawodnik tytuł ten zdobywał już w latach 2015 i 2017. W 2016 roku w mistrzostwach nie wystartował z powodu kontuzji.


Zobacz też:
Oskar Mikołajczak wśród najlepszych polskich juniorów w boksie za 2017 rok


Lubelskie zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się od 27.02 do 04.03 2018 w Ciechocinku. Wkrótce naszego pięściarza czeka więc jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, startów w tym sezonie.

Oskara wspierają firmy Ekoland i Wod-Bud.