Mikołajczak powalczy w Ciechocinku o tytuł najlepszego boksera w Polsce

Sporty walki
Czcionka

Dzisiaj w Ciechocinku rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. O tytuł najlepszego pięściarza w kraju będzie podczas nich rywalizował zawodnik kraśnickiego Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą” Oskar Mikołajczak.

Oskar przepustkę na krajowy czempionat wywalczył przed kilkoma tygodniami zdobywając tytuł mistrza okręgu lubelskiego. W Ciechocinku będzie rywalizował w kategorii 56 kg. Zgłoszonych zostało do niej w sumie 16 zawodników. Faworytem jest czterokrotny mistrz Polski Dominik Hawrankowski z JKB Jawor Team Jaworzno, ale jak przekonuje Marcin Machul, trener naszego zawodnika, jego podopieczny jedzie tam walczyć o złoto.

- Oskar walczył z Hawrankowskim w grudniu. Przegrał, ale po bardzo wyrównanej walce, i to mimo iż walczył w wyższej kategorii wagowej - 60 kg. Teraz Hawrankowski musi mocno zbijać kilogramy. Jestem dobrej myśli. Oskar ciężko pracował przez ostatnie tygodnie i jest bardzo dobrze przygotowany. Stać do na tytuł mistrzowski – przekonuje trener Machul.

Dzisiejszego popołudnia odbędzie się konferencja techniczna przed zawodami i losowanie walk.


Zobacz też:

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca powiatu kraśnickiego na ostatniej prostej
Oskar Mikołajczak juniorskim Mistrzem Okręgu Lubelskiego w Boksie. Wideo
Oskar Mikołajczak wśród najlepszych polskich juniorów w boksie za 2017 rok


 Aktualizacja 28.02.2018

Pierwszym rywalem Oskara będzie Oskar Kukułka z Global Boxing Tarnów. Walka odbędzie się podczas popołudniowej sesji w czwartek.

Foto na górze tekstu: Bartłomiej Rzepka