Oskar Mikołajczak już pewny brązowego medalu Mistrzostw Polskim juniorów w boksie

Sporty walki
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, w tym tygodniu w Ciechocinku odbywają się Mistrzostwa Polski w boksie juniorów. Nasz reprezentant na tych zawodach - Oskar Mikołajczak - idzie na razie jak burza. Ma już pewny brązowy medal.

Mikołajczak ma za sobą dwie walki stoczone podczas krajowego czempionatu. Wczoraj zmierzył się z Oskarem Kukułką z Global Boxing Tarnów. Pokonał go w pierwszej rundzie przez RSC. Dzisiaj boksował natomiast z Kacprem Lubarskim z RKS Łódż.

- Oskar od początku kontrolował walkę, miał przewagę. Rywal skupiał się przede wszystkim na przytrzymywaniu, klinczowani i właśnie za faule sędziowie w drugiej rundzie go w końcu zdyskwalifikowali – informuje Marcin Machul, trener naszego zawodnika.

Walkę można obejrzeć w materiale wideo poniżej.

 

 

Dzisiejsza wygrana oznacza, że pięściarz kraśnickiego Parafialnego Klubu „Za Bramą” ma już pewny brązowy medal. Jutro o prawo walki o złoto będzie rywalizował w półfinale ze swoim najgroźniejszym przeciwnikiem, czterokrotnym mistrzem Polski, Dominikiem Hawrankowskim z JKB Jawor Team Jaworzno. Faworytem będzie Hawrankowski, ale jak już wspominaliśmy Oskar pojechał na zawody bardzo dobrze przygotowany i na brązowym medalu z pewnością nie będzie chciał poprzestać.

Naszego zawodnika w treningach i startach wspomagają kraśnickie firmy Wod-Bud i Ekoland.

 

Na zdjęciu Oskar Mikołajczak ze swoim trenerem Marcinem Machulem