7 medali indywidualnie i 2 razy podium drużynowo zapaśniczek LUKS Suples w Łukowie

Sporty walki

W miniony weekend w Łukowie zakończył się Puchar Polski Kadetek oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. Bardzo dobrze podczas tych zawodów zaprezentowały się zapaśniczki LUKS „Suples” Kraśnik.

Indywidualnie w ramach Pucharu Polski Kadetek najlepiej wypadła Zuzanna Wólczyńska, która była najlepsza w kat. 65 kg. Na drugim stopniu podium stanęła Klaudia Czyzio (49 kg), a 3. miejsca zajęły Daniela Tkachuk (kat. 53 kg) i Agata Ćwikła (kat. 69 kg). Marta Gruszkiewicz (kat. 46 kg) była natomiast 5., Julia Łochowska (kat. 61kg) była 8., a Emilia Mlonek (kat. 49 kg) zajęła 12. miejsce. Drużynowo nasze kadetki zajęły 1. miejsce.

W Łukowie wystąpiły także nasze juniorki. 1. miejsce w kat. 55 kg zajęła Patrycja Gil, a najniższych miejscach podium stanęły Renata Nieściur (kat. 50 kg) i Klaudia Polak (kat. 53 kg). Drużynowo juniorki LUKS „Suples” zajęły 2. miejsce.

Na zdjęciach na najwyższych miejscach podium Zuzanna Wólczyńska (na górze) i Patrycja Gil (w środku tekstu) foto LUKS Suples, zdjęcie zbiorowe foto Zygmunt Piekarz.