Zapasy. Dwornikiewicz i Koshelevych ozłoceni w Staszowie

Sporty walki

W miniony weekend w Staszowie odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych w zapasach. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy LUKS „Suples” Kraśnik wywalczyli podczas nich 3 medale i 8 „biletów” na OOM.

Drużynowo nasi zawodnicy uplasowali się na 3 miejscu. Indywidualnie najlepiej spisali się natomiast Jakub Dwornikiewicz (60kg) i Maksym Koshelevych (80kg), którzy w swoich kategoriach wagowych byli najlepsi. Na 3. miejscu podium rywalizację zakończył natomiast Michał Kasica (48kg).

Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników to: Sebastian Nagórny (51kg) był 11., Mateusz Wojsław (60kg) zajął 22. m, Sebastian Zarzycki (71kg) był 14., Jakub Stęgierski (80kg) i Hubert Gajewski (110kg) rywalizacje zakończyli na 9. m, Damian Łojek (110kg) był 18., a Maciej Kania (110kg) 12.

Pełne wyniki zawodów można odnaleźć tutaj.

Na zdjęciu zawodnicy LUKS Suples Kraśnik z trenerem Damianem Jakóbczykiem w Staszowie.