Mikołajczak najlepszym zawodnikiem bokserskiego meczu Lubelszczyzna vs. Podlasie

Sporty walki
Czcionka

Minionej soboty hala sportowa kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 2 stała się areną zmagań pięściarzy. Odbył się tutaj bokserski mecz Lubelszczyzna vs. Podlasie. Bardzo dobrze w zawodach zorganizowanych przez Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą” zaprezentował się jedyny kraśniczanin, który wystąpił w ringu, Oskar Mikołajczak.

W ramach meczu odbyło się 10 pojedynków. W 5 triumfowali zawodnicy Lubelszczyzny, a w 5 reprezentanci Podlasia. To ci drudzy zdobyli jednak o 1 punkt więcej i ostatecznie spotkanie wygrali. Trofea zawodnikom wręczali między innymi wiceminister sportu Jarosław Stawiarski i burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

W walce najbardziej nas interesującej, w kategorii junior 56 kg, kraśniczanin Oskar Mikołajczak zmierzył się z Sebastianem Ostaszewski. Zawodnik PKS „Za Bramą” nie dał szans swojemu rywalowi i wygrał walkę 3:0.

 

 

Oskar uznany został za najlepszego zawodnika zawodów. Oprócz pucharu i nagród kraśniczanin, z racji tego, że dzisiaj, 27 marca, przypadają jego osiemnaste urodziny, dostał także tort.

Gratulujemy dobrej walki, a z okazji osiemnastki życzymy spełnienia marzeń, w szczególności tych sportowych.