Sebastian Kotwica powalczy o międzynarodowy pas TFL podczas gali MMA w Kraśniku

Sporty walki
Czcionka

Już 9 czerwca Kraśnik po raz kolejny stanie się areną zmagań specjalistów od mieszanych sztuk walki. W ramach 14. już odsłony Thunderstrike Fight League w oktagonie zobaczymy między innymi Sebastiana Kotwicę. Kraśniczanin będzie walczył o międzynarodowy pas TFL w kategorii piórkowej.

Wielokrotny mistrz Polski w zapasach, wychowanek LUKS Suples Kraśnik, ma na koncie aż osiem wygranych walk w klatce z rzędu. Czy zdobycie pasa mistrzowskiego TFL otworzy mu drzwi do UFC, największej organizacji MMA na świecie? Na to pytanie poznamy odpowiedź już 9 czerwca w hali im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku.

- Długo czekałem na szansę wywalczenia pasa mistrzowskiego TFL. Dla tej organizacji stoczyłem najwięcej walk w karierze i będzie to dla mnie szósty zawodowy pojedynek dla TFL. Do tej walki trenuję w USA w klubie JacksonWink MMA. Postawiłem wszystko na MMA i zrobię wszystko żeby trafić do UFC. Przygotowuje się w najlepszym klubie na świecie z czołówką światowych zawodników UFC. To będzie nie tylko walka o pas, ale również walka o moje sportowe marzenia. Pamiętajcie że zawsze reprezentuję moje miasto Kraśnik i mam nadzieje, że zwycięstwo na mojej ziemi otworzy mi karierę w UFC. Do zobaczenia 9 czerwca na TFL 14 w Kraśniku - mówi Sebastian Kotwica , obecnie przebywający w Albuquerque, w New Mexico.


Zobacz też:
TFL 11: Oleksiejczuk i Kęsik z pasami mistrzowskimi. Kotwica pokonał Brazylijczyka. Foto
Sebastian Kotwica ma plan na Brazylijczyka. TFL 11 już dzisiaj!
Ważenie i prezentacja zawodników przed galą MMA TFL 11 za nami. Foto, Wideo


Więcej informacji o gali, biletach na to wydarzenie, odnajdziecie wkrótce na naszym portalu.