18 medali zapaśników LUKS Suples Kraśnik podczas Otwartych Mistrzostw Województwa w Krasnymstawie

Sporty walki

W bardzo dobrych nastrojach z Krasnegostawu wróciła wczoraj ekipa zapaśników LUKS Suples Kraśnik. Nasi zawodnicy podczas rozegranych tam Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego wywalczyła aż 18 medali.

W zawodach, które odbyły się w sobotę 21 kwietnia 2018 r., udział wzięło 155 zawodników reprezentujących kluby z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, a także zapaśnicy Mazowsza Teresin i Stali Rzeszów. Jak wspomnieliśmy już na wstępie, bardzo dobrze w tym gronie spisali się zawodnicy kraśnickiego klubu.

W kategorii dzieci na najwyższych stopniach podium stanęli Maks Szwedo (45 kg) i Jakub Czerniak (50 kg). Trzecie miejsca zajęli z kolei Aleksander Żak (24 kg) i Kornel Firlej (30 kg).

Wśród młodzików najlepiej wypadł Jakub Michalak, który nie miał sobie równych w kategorii 41 kg. Srebrne medale wywalczyli Daniel Pietroń (35 kg), Marcel Zając (38 kg), Patryk Jachura (44 kg) i Rafał Śmiech (48 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Bartłomiej Flis (35 kg), Wojciech Kurzyna (38 kg) i Eryk Michalak (52 kg), a 6. był Kacper Góźdź (57 kg).

Jeżeli chodzi o kadetów, to złoto zawisło na szyjach Sebastiana Zarzyckiego (81 kg) i Jakuba Stęgierskiego (90 kg), ze srebrnymi medalami do Kraśnika wrócili Michał Kasica (51 kg) i Jakub Dwornikiewicz (65 kg), a brązowe krążki wywalczyli Hubert Gajewski (110 kg) i Maciej Kania (110 kg). Tuż za podium, na 5. m., turniej zakończył Mateusz Wojsław (65 kg).

Na zdjęciu kraśniccy zapaśnicy w Krasnymstawie z trenerem Damianem Jakóbczykiem.