Bellator 198: Maciejewski pokonany przez Morrowa jednogłośną decyzją sędziów

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Adam „Maja” Maciejewski zadebiutował wczoraj (28.04 2018 r.) w federacji Bellator. Niestety nasz fighter przegrał swój pojedynek, choć początek walki był w jego wykonaniu bardzo dobry.

Rywalem kraśniczanina w trzyrundowym starciu w ramach gali Bellatour 198, która odbyła się w Allstate Arena w Rosemont (USA), był Amerykanin Rob Morrow. Jak informuje portal mmarocks.pl pierwsza runda należała zdecydowane do „Maji”. Maciejewskiemu udało się sprowadzić przeciwnika do parteru i w pozycji bocznej przez dłuższy czas rozbijać jego obronę. Kolejne dwie rundy to już jednak lepsza postawa Amerykanina. Morrow lepiej czół się w stójce, oparł się kilku próbom obalenia, zadawał więcej i dokładniejsze ciosy.

O wyniku walki zdecydowali sędziowie, którzy jednogłośnie (3 x 29-28) uznali, że wygrał ją Rob Morrow.

- Cały i zdrowy dziękuje wszystkim za doping. Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli dzisiaj. To jest sport, raz się wygrywa, raz przegrywa. Mimo wyniku na moją niekorzyść bawiłem się naprawdę super i było to chyba najlepsze 15 min mojego życia. Pozdrawiam wszystkich i pamiętajcie, żeby nigdy się nie poddawać i gonić marzenia za wszelka cenę – napisał po walce na swoim facebooku Adam Maciejewski.

W głównej walce wieczoru gali Bellator 198 Fedor Emelianenko błyskawicznie, w ciągu kilkudziesięciu sekund, znokautował Franka Mira.

Wyniki wszystkich walk wspomnianej gali odnajdziecie tutaj, natomiast o pojedynku Maciejewski vs. Morrow więcej przeczytacie tutaj.