Boks. Oskar Mikołajczak najlepszym juniorem w Międzynarodowym Grand Prix Małopolski

Sporty walki
Czcionka

W sobotę 12 maja w Gródku nad Dunajcem odbyło się Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w boksie. Z bardzo dobrej strony pokazał się na tej imprezie reprezentant KS „Za Bamą” Kraśnik Oskar Mikołajczak.

W turnieju rywalizowało blisko 90 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych z 4 okręgów: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i lubelskiego, z tym że Lubelszczyznę reprezentował tylko Oskar Mikołajczak.

Kraśniczanin walczył w cięższej kategorii wagowej niż zazwyczaj - 60 kg. Jego rywalem był Michał Rosół (Grappling Kraków).

- Oskar zaprezentował się bardzo dobrze nie tylko dlatego, że wygrał bardzo szybko, ale również wykazał się ringowym cwaniactwem. Nie wyprowadził w tej walce dużej ilości ciosów, ale wszystkie były precyzyjne i bite ze skrętem. Umożliwiło mu to umiejętne skracanie dystansu poparte zwodami i unikami, co dodatkowo miało wpływ na widowiskowość walki – komentuje wydarzenia ringowe Marcin Machul, trener naszego pięściarza.

Postawę kraśniczanina na ringu docenili sędziowie i organizatorzy przyznając mu tytuł najlepszego juniora turnieju.


Zobacz też:
Plebiscyt Złota Piątka Kraśnickiego Sportu rozstrzygnięty. Najpopularniejszym sportowcem 2017 roku zapaśnik Karol Czegus. Foto
MP Juniorów w boksie. Kraśniczanin pozbawiony przez sędziów możliwości walki o złoto
Oskar Mikołajczak juniorskim Mistrzem Okręgu Lubelskiego w Boksie. Wideo


Udział Oskara w małopolskich zawodach współfinansowany był ze środków „Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii miasta Kraśnik". W przygotowaniach do walk wspierają go kraśnickie firmy Ekoland i Wod-bud.