Gala MMA TFL 14 Akpol Night coraz bliżej. W kraśnickiej klatce powalczą też panie

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Głównego bohatera zbliżającej się coraz większymi krokami kraśnickiej gali mieszanych sztuk walki TFL 14 Akpol Night – kraśniczanina Sebastiana Kotwicę, już wam przedstawialiśmy. Organizatorzy tego wydarzenia systematycznie odkrywają jednak coraz więcej kart i przedstawiają kolejnych fighterów, których zobaczymy w klatce. A czeka nas między innymi pojedynek pań. Była zawodniczka UFC oraz weteranka TFL - Izabela Badurek 9 czerwca w Kraśniku skrzyżuje rękawice z doświadczoną Judytą Rymarzak.

Walka z pewnością będzie ciekawa, bo obie panie nie pałają do siebie sympatią.

- Wiemy już o naszej walce od dawna, więc chcę powiedzieć swojej rywalce że zamierzam ją znokautować - zapowiada Rymarzak.

- Co się odwlecze to... Czekajcie na mnie w Kraśniku zamierzam dać Wam świetne show i szybko poddać Justynę – nie pozostaje dłużna rywalce Izabela Badurek.

Lublinianka Izabela Badurek ma na swoim koncie trzy zwycięstwa pod egidą Thunderstrike Fight League. Dla Judyty Rymarzak, reprezentantki klubu Gladiator Siedlce, będzie to trzeci zawodowy bój w formule MMA, ale pierwszy dla organizacji TFL.

 

 

W Kraśniku 9 czerwca zobaczymy 9 zawodowych pojedynków w formule MMA, w tym walkę wieczoru o pas kategorii piórkowej, w której wystąpi Sebastian Kotwica.

Przed kraśnicką publicznością zaprezentuje się też dwóch innych kraśniczan - Oliwier Wojtaszek i Oskar Mikołajczak. Pierwszy z nich, reprezentant Kraśnickiej Akademii Taekwondo, aktualny wicemistrz mistrz Polski juniorów, będzie walczył w formule taekwon-do. Oskar, pięściarz Klubu Sportowego "Za Bramą", jeden z najlepszych bokserów w kategorii junior w Polsce, wystąpi natomiast w walce bokserskiej. Rywali obu naszych fighterów poznamy wkrótce.

Już wiemy, że, oprócz wspomnianych, w formule MMA zmierzą się ze sobą: Patryk Kaczmarczyk vs. Daniel Matuszek (kat 66 kg), Cezary Oleksiejczuk vs. Vadzim Yakshuk (kat 77 kg), Piotr Drozdowski vs. Wojciech Żuchnik (kat 84 kg).

Ponadto w klatce, która pojawi się w Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia, zobaczymy między innymi: Jakuba Ozgę, Krystiana Blezienia, Huberta Szymajdę, Pawła Lisiewskiego, Filipa Bątkowskiego i Macieja Kierzkowskiego.

Bilety na galę dostępne będą od 24 maja w holu kraśnickiego CKiP od poniedziałku do piątku. w godz. 19.00-20.00, oraz pod nr telefonu 788384111. Ilość miejsc ograniczona.