Gala TFL 14. Akpol Night już 16 czerwca. Mamy dla Was bilety!

Sporty walki
Czcionka

Tydzień później, bo 16 a nie 9 czerwca jak zapowiadaliśmy, odbędzie się kraśnicki wieczór mieszanych sztuk walki, czyli Gala TFL 14. Akpol Night. Mamy dla Was na nią kilka wejściówek!!!

Impreza została przesunięta z powodów organizacyjnych. Emocji z pewnością brakować podczas niej nie będzie, choć przez pewien czas organizatorzy mieli spory ból głowy. Zagrożony był bowiem występ podczas gali gwiazdy wieczoru – kraśniczanina Sebastiana Kotwicy, który nabawił się kontuzji. Nasz fighter nie chce jednak zawieść kibiców z rodzinnego miasta i wejdzie do klatki, choć tym razem zaprezentuje się w niej w pojedynku bokserskim, a nie w formule MMA.

- W Kraśniku miałem walczyć o mój wymarzony pierwszy pas w MMA. Przygotowania szły rewelacyjnie, organizatorzy też stanęli na wysokości zadania i znaleźli mi bardzo mocnego rywala. Nie mogło być lepiej. Niestety, jak to w tym sporcie bywa, pojawiła się poważna kontuzja, która uniemożliwia mi trenowanie zapasów i parteru oraz walkę w MMA. Tym bardziej z rywalami na najwyższym poziomie, a teraz tylko tacy w MMA mnie interesują – wyjaśnia kraśniczanin. - Nie wyobrażam sobie jednak, by mogło mnie zabraknąć na tej gali. Kto wie kiedy i czy w ogóle będę miał jeszcze możliwość walki w swoim rodzinnym mieście? Dlatego mimo wszystko walczę! Nie dam rady w MMA, ale dam radę w boksie! Będzie to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale gwarantuję wam, że dam świetną walkę i pokażę wszystkim jak może boksować zapaśnik z Kraśnika! Mam nadzieję, że będziecie ze mną tak samo, jak za każdym razem, gdy walczę u siebie! Zaciskamy zęby i do przodu! - poinformował na swoim facebookowym profilu Sebastian Kotwica.

Systematycznie poznajemy kolejne pary zawodników, które zmierzą się ze sobą podczas gali. Ozdobą wieczoru powinien być m.in. pojedynek Hubert Szymajda vs. Jocimar Prethino Ferreira. Będzie to druga w karierze walka Maupy z reprezentantem Canarinios. Przedstawiciel Lubelszczyzny w ostatnim pojedynku na TFL 13. przegrał z pochodzącym z Rio De Janeiro Guilherme Cadeną, a stawką pojedynku był międzynarodowy pas mistrzowski TFL. Teraz będzie miał okazję na rehabilitację.

- Wszyscy widzieliśmy w jaki pechowy sposób przegrał Hubert. Jeżeli pokona Ferreire dostanie szansę na ponowną walkę o najwyższy cel w TFL, czyli o pas organizacji. Guilherme po werdykcie zapowiedział chęć rewanżu. Jednak to jest przyszłość. Wszystko zależy od Huberta i tego czy wytrzyma presję tej walki - mówi Jacek Sarna, organizator kraśnickiej gali.

Gala TFL 14"AKPOL NIGHT " odbędzie się pod Honorowym Patronatem Miasta Kraśnik oraz Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Sponsorem tytularnym gali jest firma Akpolrecykling. Bilety na to wydarzenie dostępne są w Holu Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku od pn. do pt. w godz. 19.00-20.00 oraz pod telefonem 788384111.

Zgodnie z zapowiedzią z początku artykułu mamy dla was kilka pojedynczych wejściówek na galę ufundowanych przez organizatora. Pierwsze trzy rozlosujemy wśród tych z naszych czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie:

Kogo pokonał Sebastian Kotwica podczas gali MMA TFL 11, która odbyła się w ubiegłym roku w Kraśniku?

Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas drogą mailową na adres: konakt@krasnik24.pl. Maila prosimy tytułować: Konkurs Gala TFL 14 AKPOL NIGHT, a oprócz poprawnej odpowiedzi prosimy o podanie w nim swojego imienia i nazwiska oraz miejscowości w której mieszkacie.

Na odpowiedzi czekamy do 7 czerwca do godz. 15:00.