Dzisiaj weszli na wagę, jutro zmierzą się w klatce. TFL 14 Akopl Night tuż, tuż. Foto

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tym razem były jeszcze uśmiechy, poklepywanie się po plecach, powitania, ale już jutro w klatce na uprzejmości miejsca nie będzie. Za nami ważenie zawodników, którzy wezmą udział w jutrzejszej, kraśnickiej gali mieszanych sztuk walki TFL 14 „Akpol Night”.

Oficjalne ważenie i prezentacja zawodników odbyły się w parku im. św. Jana Pawła II. Tylko jeden zawodnik przekroczył umówiony limit wagowy, o kilogram, ale raczej nie będzie to przeszkodą, by do walki doszło.

Główna walką wieczoru będzie pojedynek Hubert Szymajda vs. Maikon „Chocolade” Lopes. 

 

 

My wykorzystaliśmy dzisiejsze spotkanie do zapytania kraśnickich bohaterów jutrzejszego wieczoru, którzy zaprezentują się w formule boks i taekwon-do, jak są przygotowani do gali. Oto co nam powiedzieli:

 

Sebastian Kotwica (boks)

Bardzo chciałem zawalczyć o pas właśnie w Kraśniku, niestety podczas treningów w Stanach przydarzyła mi się kontuzja w odcinku szyjnym. Zapasy, walka w parterze są dla mnie bardzo bolesne i uszkadzają mnie tak, że przez kolejne kilka dni mam problemy z poruszaniem się. Nie chciałem jednak zawieść kibiców z rodzinnego miasta i całej Lubelszczyzny i pojawił się pomysł walki bokserskiej. Zmierzę się z doświadczonym stójkowiczem, Brazylijczykiem, który ma za sobą walki w kickboxingu, boksie i mma. To dla mnie na pewno duże wyzwanie. Najmocniej czuję się w parterze, ale mam też za sobą już kilka lat treningów sportów uderzanych. Po raz pierwszy będę też miał przewagę wzrostu nad rywalem, będę miał nieco większy zasięg. Zobaczymy czy w dobrą stronę idą moje treningi. Serdecznie zapraszam na galę. Liczę na doping kibiców z Kraśnika i całej Lubelszczyzny.

 

Oskar Mikołajczak (boks)

Ciężko trenowałem przed tą galą. Miałem po dwa treningi dziennie. Czuje się dobrze przygotowany i będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Stres na pewno trochę będzie, bo jeszcze nie miałem okazji walczyć przed tak dużą publicznością. Będę musiał uważać żeby nie poniosły mnie emocje. Postaram się żeby kibice zobaczyli dobrą walkę.

 

Oliwier Wojtaszek (taekwon-do)

Czuje się bardzo dobrze. Przeciwnika znam, miałem okazję już się z nim zmierzyć i wiem na co go stać. Ja będę się starał wykorzystać moje główne atuty, czyli techniki nożne, kopnięcia i szybkość. Mam już na swoim koncie 3. miejsce w Pucharze Europy, jestem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. W nowym sezonie, już po wakacjach, zaczynam karierę seniorską w taekwondo. Poprzeczka idzie więc w górę. Mam nadzieje pojechać na Mistrzostwa Polski i jak najlepiej się tam zaprezentować.

Do zobaczenia jutro o 20:00 w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku. Bilety na nią będzie można jeszcze kupić w kasach przed galą, ale liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Dla tych którzy nie będą mogli dotrzeć na jutrzejszy wieczór mieszanych sztuk walki w Kraśniku, a chcieli by go zobaczyć, mamy bardzo dobrą informację. Pod warunkiem, ze maja dostępny szeroki pakiet TV. Transmitować ja będzie na żywo program Fight Box HD. Początek relacji o godz 22:00. Oglądać ją będą telewidzowie w 52 krajach.

WYNIKI WAŻENIA ZAWODNIKÓW PRZED TFL 14 "AKPOL NIGHT"
Walka wieczoru:

73 kg: Maikon Lopes(72,1) vs. Hubert Szymajda(72,8)

CO-Main Event:

77 kg : Vadzim Yakshuk(76,5) vs. Cezary Oleksiejczuk(76,8)

 

 

EXTRA FIGHT:

68 kg.: Pilao Sanatana(68) vs. Sebastian Kotwica(67,9)

Pozostałe:

93 kg : Piotr Kostuch(91,3) vs. Jakub Ozga(93)

58 kg: Judyta Rymarzak(58,1) vs. Izabela Badurek(58,2)

77 kg.: Grzegorz Lipski(76,3) vs. Karol Michalak(76,5)

70 kg : Maciej Kierzkowski(70,5) vs. Krystian Blezień(70)

70 kg: Kamil Goral(71,5) vs. Filip Bątkowski(70)

 

 

84 kg.: Michał Guzik(83,6) vs. Wojciech Żuchnik(83,5)

66 kg: Patryk Kaczmarczyk(66,3) vs Daniel Matuszek(65,7)

84 kg.: Paweł Milanowski(82,7) vs. Bartłomiej Sapiecho(83,1)

70 kg: Dominik Wydra(70) vs. Daniel Nalepka(68,8)

63 kg: Jacek Radzik(62,9) vs. Kamil Giez(62,5)

52 kg: Weronika Pietruszka(51,9) vs. Magdalena Czaban(49,9)

 

 

Walki Pozostałe:

Boks: Kacper Lubarski vs. Oskar Mikołajczyk(63,5)

Teakewondo: Karol Biskupski vs. Oliwier Wojtaszek(61,3)

 

Nasze zdjęcia z ważenia zawodników przed galą mma TFL 14. Akpol Night można zobaczyć tutaj.