Dwoje zawodników Suplesa Kraśnik pojedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach

Sporty walki
Czcionka

Kilka dni temu pisząc o wyjeździe reprezentacji Polski juniorów w zapasach na zgrupowanie i turniej w Kaliningradzie zapowiadaliśmy, że dobry występ Jakuba Szymuli na rosyjskich matach to dobry prognostyk przez zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej. Mam już potwierdzenie, że Jakub na nie pojedzie. To jednak nie jedyny reprezentant LUKS Suples Kraśnik, który będzie walczył podczas nich z orzełkiem na piersi.

Juniorski czempionat kontynentu w zapasach odbędzie się na początku sierpnia w Rzymie. Szymula na włoskich matach rywalizował będzie w kategorii wagowej 79 kg. Powołanie na tę imprezę otrzymała także Patrycja Gil (55 kg) z LUKS Suples Kraśnik.

Do Rzymu jedzie także Karol Czegus odnoszący w ostatnich latach duże sukcesy jako zawodnik kraśnickiego klubu. Na mistrzostwa powołany został już jednak jako przedstawiciel Czarnych Połaniec. Karol po zakończeniu roku szkolnego postanowił wrócić w rodzinne strony.

Zarówno zapaśnicy jak i zapaśniczki przed wyjazdem do Włoch wezmą udział w zgrupowaniu szkoleniowym, które odbędzie się w Spale.